Nieruchomości zagraniczne rozchwytywane przez Polaków

Zaczęło się od wybuchu pandemii COVID-19 i upowszechnienia pracy zdalnej. To właśnie wtedy pośrednicy zaczęli obserwować wzmożone zainteresowanie nieruchomościami zagranicznymi. Wzrosło ono jeszcze mocniej po wybuchu wojny w Ukrainie, która skłoniła niektórych Polaków do poszukiwania bezpiecznej przystani możliwie najdalej od linii frontu.

Nieruchomości zagraniczne rozchwytywane przez Polaków

fot. Jorge Salvador / / Unsplash

Goście "PB do słuchania" opowiadają o boomie na apartamenty i wille za granicą, ich cenach i warunkach zakupu. Które kierunki cieszą się największą popularnością, gdzie jest najtaniej i gdzie najłatwiej kupić nieruchomość? O tym w najnowszym podcaście.

Wśród najpopularniejszych kierunków na inwestycje w domy i apartamenty wymienia się głównie południe i zachód Europy. Oksana Agnieszka Żendarska, ekspertka rynku nieruchomości i inwestycji zagranicznych, zapewnia jednak, że Polaków kuszą też bardziej odległe miejsca.

W hiszpańskiej Marbelli prężnie działa agencja nieruchomości Agnes Inversiones. Jej właścicielka – Agnieszka Marciniak-Kostrzewa opowiada m.in. o cenach tamtejszych apartamentów i dostępnej ofercie.

O tym, co przyciąga Polaków do Hiszpanii i czym tamtejsze nieruchomości różnią się od naszych rodzimych, mówi także Łukasz Dulęba, partner zarządzający 75 Properties.

Z Hiszpanii ruszamy na Cypr. Karolina Kaim, prezeska Blueprint Group opowiada o nieruchomościach, jakie na tym rynku wzięli sobie na celownik Polacy, warunkach zakupu i sposobach finansowania inwestycji.

  • 0'56" Oksana Agnieszka Żendarska – o krajach wybieranych przez Polaków na inwestycje
  • 14'23" Agnieszka Marciniak-Kostrzewa – o rekordowym popycie na nieruchomości na Półwyspie Iberyjskim
  • 31'54" Łukasz Dulęba – o standardzie hiszpańskich willi i apartamentów
  • 45'20" Karolina Kaim – o zakupach Polaków na Cyprze
  • 54'17" Zakończenie

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *