Minipaczka InPostu tańsza niż list wysłany Pocztą Polską. To gwóźdź do trumny operatora?

InPost wchodzi z przytupem w branżę listów? Koniec z kolejkami – tak operator zachwala swoją nową usługę: minipaczkę. Jej wysyłka kosztuje 11,99 zł i jest tańsza niż list priorytetowy wysłany za pośrednictwem Poczty Polskiej, za który musimy zapłacić 18,30 zł (list tradycyjny, ale bez gwarancji dostarczenia do odbiorcy w ciągu dwóch kolejnych dni, to 8 zł).

Minipaczka InPostu tańsza niż list wysłany Pocztą Polską. To gwóźdź do trumny operatora?

fot. Kamil Zajaczkowski / / Shutterstock

Ładowarka do telefonu, książka (choć Trylogia Henryka Sienkiewicza się raczej nie zmieści), kosmetyki, klocki, rękawiczki – to przykłady przedmiotów, które można przesłać, korzystając z najnowszej opcji minipaczki w Paczkomacie. Jej wymiary to 4 cm x 23 cm x 40 cm, czyli średnio wypchanej koperty A4. Maksymalną wagę oznaczono na 3 kg. Można ją, jak pozostałe, nadać w pobliskim Paczkomacie za pomocą aplikacji i bez konieczności drukowania etykiety. Do tej pory najmniejsza paczka wysyłana za pośrednictwem InPostu kosztowała 16,99 zł. Teraz jest dostępna opcja o 5 zł tańsza – 11,99 zł. 

To rękawica rzucona nienajlepiej radzącej sobie Poczcie Polskiej, której część placówek ma ruchome godziny otwarcia, ale kolejki są zawsze. Teraz wystarczy poczekać na możliwość dostarczania przesyłek urzędowych i sądowych (bez ciężarków). 

DPD także wprowadziło opcję "Lajt", czyli możliwość nadania małej paczki w opcji automat-automat za 10 zł. 

"Terrain ahead" dla Poczty Polskiej. Czy uda się odejść na bezpieczny drugi krąg?

Przed nowym kierownictwem Poczty Polskiej szalenie trudne zadanie – analizuje Przemysław Sypniewski, jej były prezes. – Porównując jej sytuację do lecącego samolotu, to Poczta musi odejść na bezpieczny drugi krąg, bo zderzenie z ziemią niebezpiecznie się zbliża. Systemy ostrzegawcze już informują o grożącej katastrofie, pogoda nie pomaga i bez współpracy z wieżą kontroli lotów – którą w tym przypadku jest rząd – operacja może zakończyć się tragicznie – dodaje.

WIĘCEJ…

aw

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć! Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

KupDarmowy zapisWyślijImięPole wypełnione niepoprawnie!NazwiskoPole wypełnione niepoprawnie!Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:NIP (bez myślników)Pole wypełnione niepoprawnie!Nazwa firmyPole wypełnione niepoprawnie!Ulica, numer budynku/lokaluPole wypełnione niepoprawnie!Kod pocztowyPodaj kod w formacie xx-xxx!MiastoPole wypełnione niepoprawnie!Wyślij

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *