Milionowe łapówki i ogromne straty. Panek w finansowych tarapatach

9 lutego opublikowano informację na temat rozpoczęcia restrukturyzacji firmy Panek, znanej z usług carsharingu, czyli wypożyczania samochodów na minuty. Szerzej o tych problemach opowiedział założyciel i CEO Maciej Panek w rozmowie z wyborcza.biz.

Milionowe łapówki i ogromne straty. Panek w finansowych tarapatach

fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Współdzielenie samochodów wydaje się być w Polsce trudnym biznesem. Z jednej strony klienci zwracają uwagę wysokie koszty (3,49 zł za minutę w godzinach szczytu), a z drugiej firma narzeka m.in. na stan pozostawionych samochodów. W przypadku Panka problemem był także inny proceder.

Panek i łapówki dla pracowników

Firma Panek sprzedaje również pojazdy po kilku latach ich użytkowania. Założyciel firmy opowiedział o nieprawidłowościach, do których dochodziło, i czym dokładnie skutkowały.

“Niektórzy pracownicy otrzymywali dodatkowe korzyści za sprzedaż używanych samochodów. Sprawa jest w prokuraturze. Nie mogę teraz mówić, ani o kogo chodzi, ani podawać konkretów” – powiedział Maciej Panek w rozmowie z wyborcza.biz.

W jaki dokładnie sposób dochodziło do nadużyć? “Zamiast wystawiać samochody na aukcjach czy sprzedawać bezpośrednio do odbiorców prywatnych, panowie wyszukiwali pośredników, czyli duże firmy hurtowe, które po zaniżonych cenach kupowały od nas te auta” – wyjaśnił założyciel firmy.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

KupDarmowy zapisWyślijImięPole wypełnione niepoprawnie!NazwiskoPole wypełnione niepoprawnie!Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:NIP (bez myślników)Pole wypełnione niepoprawnie!Nazwa firmyPole wypełnione niepoprawnie!Ulica, numer budynku/lokaluPole wypełnione niepoprawnie!Kod pocztowyPodaj kod w formacie xx-xxx!MiastoPole wypełnione niepoprawnie!Wyślij

Jak się okazuje, ze względu na liczbę obsługiwanych transakcji mówimy o naprawdę dużych kwotach, które spowodowały równie pokaźne straty finansowe. “To jest kilka do kilkunastu milionów złotych. Natomiast strat spowodowanych tym, że te samochody były sprzedawane poniżej wartości, mogło być już kilkadziesiąt milionów” – dodał Maciej Panek.

Mimo poinformowania o restrukturyzacji w firmie Panek jej założyciel uspokaja użytkowników. Zwrócił uwagę na to, że te problemy finansowe są przejściowe. Według niego firmie nie ma grozić upadłość.

PB

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *