MF ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod KAS

Resort finansów ostrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników Krajowej Informacji Skarbowej lub Krajowej Administracji Skarbowej. Dodano, że rzekomi konsultanci infolinii próbują wyłudzić dane osobowe, czy numery kont bankowych.

MF ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod KAS

fot. JLStock / / Shutterstock

"Do Ministerstwa Finansów docierają sygnały o próbach oszustwa. Osoby podające się za konsultantów infolinii Krajowej Informacji Skarbowej lub pracowników Krajowej Administracji Skarbowej dzwonią do podatników i próbują pozyskać informacje, takie jak numer rachunku bankowego, numer PESEL lub inne dane osobowe" – wskazano w czwartkowym komunikacie.

Jak podkreślono, pracownicy administracji skarbowej nie wykonują takich telefonów i nie zbierają w ten sposób informacji. "Dlatego w przypadku odebrania takiego połączenia nie należy podawać osobie dzwoniącej danych osobowych, numeru PESEL/NIP, numeru dowodu tożsamości lub numeru rachunku bankowego" – wskazano.

Ministerstwo podkreśliło, że pod żadnym pozorem nie powinno się również przekazywać telefonicznie loginu i hasła do logowania w serwisie e-Urząd Skarbowy. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ drag/

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *