Media społecznościowe stanowią zagrożenie dla 6 mln Holendrów

Ponad 6 mln Holendrów twierdzi, że media społecznościowe stanowią „zagrożenie dla dobrostanu psychicznego” – wynika z największego badania dotyczącego wykorzystania mediów społecznościowych w Niderlandach, Nationale Social Media Onderzoek, przeprowadzonego przez agencję badawczą Newcom.

Media społecznościowe stanowią zagrożenie dla 6 mln Holendrów

fot. Master1305 / / Shutterstock

Około 14,3 mln Holendrów korzysta z social mediów i spędza w nich średnio dwie godziny dziennie. W Niderlandach mieszka około 17,5 mln ludzi.

Miliony Holendrów są nieszczęśliwe z powodu mediów społecznościowych, ale nie zamierzają z nich zrezygnować – konkludują badacze.

Okazuje się, że aż 2,2 mln mieszkańców Niderlandów twierdzi, że w czuje się mniej szczęśliwych, gdy korzysta z Facebooka, Instagramu czy TikToka. Jednocześnie ponad cztery miliony Holendrów często rozważało opuszczenie social mediów, ale tego nie zrobiło.

Pokolenie Z (15-28 lat) i milenialsi (29-44 lata) spędzają najwięcej czasu w mediach społecznościowych i jednocześnie są najmniej zadowoleni z ich używania. „Młodzi ludzie odczuwają strach, że coś przegapią, a jednocześnie stresują się, iż nie wyglądają tak jak influencerzy” – twierdzi cytowany w komunikacie autor badania Tim Jonker.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *