mBank reaguje na krytykę. Wprowadza nowe konto z lepszymi warunkami

Pisaliśmy już na łamach Bankier.pl, że od kwietnia zmieni się cennik w mBanku. Główna zmiana dotyczy zasad korzystania z bankomatów – warunki będą mniej korzystne niż do tej pory. Internauci nie kryli niezadowolenia z tej decyzji. Najwidoczniej mBank wsłuchał się w głosy krytyki, bo już jutro wprowadzi do oferty nowy rachunek – „eKonto do usług”.

mBank reaguje na krytykę. Wprowadza nowe konto z lepszymi warunkami

fot. etraveler / / Shutterstock

Od kwietnia obowiązuje nowy cennik usług w mBanku. Szczegółowo o zmianach pisaliśmy już na łamach Bankier.pl, ale przypomnijmy po krótce najważniejsze punkty programu. Po pierwsze – bank wyłączy bankomaty sieci Euronet i Santander Bank Polska z warunków preferencyjnych wypłat –  za wypłatę z bankomatów spoza sieci mBanku trzeba będzie zapłacić 5 zł. Za darmo będą wypłaty powyżej kwoty 300 zł (było 100 zł) i to w bankomatach własnych i Planet Cash. Do 18 zł wzrośnie abonament na darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów.

Druga niekorzystna zmiana pojawi się w czerwcu – bank wprowadzi opłatę za wypłatę w bankomacie za pomocą Blika. Za taką transakcję trzeba będzie zapłacić tyle, ile za wypłatę kartą.

Zobacz takżePolecamy: Twój bank podnosi opłaty? Znajdź tańsze konto i odbierz bonusy. Sprawdź!

Po trzecie – pojawi się też prowizja za wypłatę gotówki w kasie sklepu (cashback) w wysokości 2 zł. I wreszcie po czwarte – bank podniesie opłatę za kartę do eKonta osobistego z 7 do 10 zł. Nie zmieni się warunek zwolnienia z opłaty, czyli konieczność wykonania transakcji na kwotę co najmniej 350 zł.

Więcej o zmianach w mBanku w artykule Kolejny duży bank w Polsce zmienia cennik. Podwyżki opłat najbardziej dotkną tych klientów.

Lepsze warunki dla Ukraińców

Jakby tego było mało, internet rozgrzała informacja, że podwyżki nie obejmą klientów z Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23 lutego 2022 r. Różnice dotyczą eKonta osobistego i eKonta osobistego UA. Co prawda nie jest to decyzja do końca zależna od mBanku, ale mleko się rozlało i pojawiły się zarzuty o nierówne traktowanie klientów. Bank tłumaczył się tym, że to m.in. skutek zaleceń Komisji Nadzoru Finansowego (szczegółowe wyjaśnienie TUTAJ).

Być może na skutek negatywnych opinii klientów, mBank zdecydował się wprowadzić do oferty nowe konto. Informacja na ten temat pojawiła się na stronach banku 27 marca, więc już po dyskusji, jaka przetoczyła się przez social media. Co ciekawe, nowy rachunek będzie miał lepsze warunki od starego eKonta osobistego – m.in. w zakresie dostępności bankomatów.

Nowe konto w mBanku

Nowy ROR będzie się nazywał „eKonto do usług”. Rachunek będzie bezwarunkowo bezpłatny, a karta będzie kosztować 9 zł jeśli klient nie wykona transakcji na co najmniej 350 zł. Lepsze też będą warunki wypłat z obcych bankomatów – powyżej kwoty 300 zł będą za darmo, a poniżej operacje będzie kosztować 2,5 zł (w eKoncie osobistym 5 zł). Nie będzie też 2-złotowej prowizji od wypłat w formie cashbacku (w kasie sklepowej). Pozostałe warunki dotyczące m.in. przelewów będą takie same jak eKoncie osobistym. Czyli wykonywane elektronicznie będą bezpłatne (poza Express Elixirem).

Nowe konto pojawi się w ofercie 3 kwietnia. Dotychczasowi klienci będą mogli zmienić plan taryfowy i zamienić eKonto osobiste na eKonto do usług.

Podwyżki także w BNP Paribas

Przy okazji warto przypomnieć, że w kwietniu zmieni się cennik także w BNP Paribas. Bank wprowadzi 2,5 złotową opłatę za Konto Otwarte na Ciebie. Obecnie ROR jest bezpłatny. Opłaty tej będzie jednak można uniknąć, jeśli przynajmniej raz w miesiącu zalogujemy się do systemu bankowości internetowej GOonline lub aplikacji mobilnej GOmobile (logowanie powinno nastąpić w miesiącu kalendarzowym poprzedzającym pobranie opłaty) oraz będziemy mieli aktywną zgodę na kontakt marketingowy.

W zamian za wprowadzenie opłaty bank wprowadzi inne benefity. Obniży do zera pierwszą wypłatę gotówki (w miesiącu) w oddziale i pozwoli uniknąć opłaty za kartę debetową (Karta Otwarta na Dzisiaj lub Visa Filmowa) po wykonaniu jedynie 3 transakcji w poprzednim miesiącu.

Więcej o zmianach w BNP Paribas w artykule Masz konto w tym banku? Będzie zmiana cennika – te opłaty pójdą w górę.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *