Koniec „epickiego flipa”, Rafał Zaorski wydał oświadczenie. Co z zebranymi pieniędzmi?

Rafał Zaorski ogłosił zakończenie akcji "epicki flip", w której zamierzał dokonać podziału i sprzedaży swojego apartamentu w centrum Warszawy. W oświadczeniu zamieszczonym w poniedziałek na platformie X podał powody swojej decyzji. Ujawnił też, co stanie się ze środkami osób, które wzięły udział w jego "eksperymencie". 

Koniec "epickiego flipa", Rafał Zaorski wydał oświadczenie. Co z zebranymi pieniędzmi?

fot. Marek Wiśniewski / / FORUM/ Puls Biznesu

Budząca duże kontrowersje akcja "epicki flip" dobiega końca. Plan podziału apartamentu numer 504 położonego na 50. piętrze wieżowca Złota 44 na 20 000 części i ich sprzedaży kilku tysiącom osób za łączną sumę 95 mln złotych spotkał się ze sprzeciwem sąsiadów Zaorskiego, którzy udali się do sądu, domagając się zablokowania akcji i przymusowego zlicytowania lokalu. 

W wywiadzie udzielonym dla Bankier.pl Wspólnota Złotej 44 mówiła, że akcja Rafała Zaorskiego "nosi znamiona oszustwa". Twierdzili, że sposób, w jaki użytkuje apartament nr 504, jest niezgodny z jego przeznaczeniem i zagraża bezpieczeństwie osób w budynku, naruszając przepisy przeciwpożarowe. Sąsiedzi Zaorskiego skarżyli się też na imprezy, które organizował.

Na łamach Bankier.pl opublikowaliśmy także wywiad z Rafałem Zaorskim, w którym odpowiadał na zarzuty Wspólnoty Złotej 44, twierdząc, że jego sąsiedzi mijają się z prawdą. "Jestem w konflikcie z mieszkańcami, więc bez podstaw nasyłali na mnie policję i ochronę. Za każdym razem odchodzili bez interwencji" – opisywał Zaorski. 

W styczniu tego roku Sąd Okręgowy w Warszawie zabezpieczył roszczenie Wspólnoty Złotej 44, ustanawiając zakaz sprzedaży lokalu 504 na czas trwania postępowania. W ten sposób "epicki flip", nazywany przez Rafała Zaorskiego "eksperymentem społecznym" mającym testować prawo własności w Polsce, został zablokowany. Od tego czasu w sprawie nie pojawił się żaden przełom.

Rafał Zaorski rezygnuje z "epickiego flipu"

– Chciałbym poinformować Was – publikę i uczestników Epickiego Flipa, że podjąłem decyzję o ostatecznym zakończeniu eksperymentu z dniem 8.7.2024 – ogłosił Rafał Zaorski we wpisie na platformie X – (…) Niestety z przyczyn całkowicie ode mnie niezależnych nie jestem w stanie wywiązać się z terminów, dlatego szanując Wasz czas i pieniądze podjąłem jednostronną i ostateczną decyzję o zamknięciu projektu. 

Zaorski poinformował, że wszyscy, którzy wpłacili pieniądze na poczet zakupu udziałów w apartamencie 504, otrzymają lub już otrzymali zwrot środków. Osoby, które wyrażały chęć uczestnictwa w akcji do jej samego końca, mają dostać zaś bonus w wysokości 44%. 

– osobom które zgłosiły się o zwrot najwcześniej, środki były sukcesywnie zwracane już wcześniej zgodnie z datami napływających zgłoszeń.
– osoby które zwróciły się o zwrot środków w ostatnim czasie i nie zostały jeszcze obsłużone (a przed datą 8.7.2024) ich zwroty zostaną zrealizowane w najbliższych dniach.
– osoby które zadeklarowały pozostanie w projekcie i nie zrezygnowały do dziś z uczestnictwa oraz podjęły ryzyko i zaufały idei, postanowiłem nagrodzić BONUSEM – 44% w skali roku – 😎 – co daje w sumie 22% bonusu za ok półroczne trwanie epickiego flipa – który wypłacę wraz ze zwrotem kwoty umowy. 

Rafał Zaorski podsumował swój wpis, podkreślając, że sprawa "epickiego flipu" jest zakończona. Swoją aktywność zamierza skupić na projekcie BigShortBets oraz działalności inwestycyjnej.

Komentarz dotyczący zakończenia projektu Epicki Flip Mariusza Łubińskiego, prezes firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem Złotą 44

Stoimy na stanowisku, że tego rodzaju incydenty i praktyki, które mocno ingerują w funkcjonowanie wspólnot mieszkaniowych powinny być zabronione i uregulowane systemowo. Dobro wspólnoty i prawo do spokojnego użytkowania nieruchomości mieszkaniowych powinno być gwarantowane prawnie. Jako profesjonalny zarządca, będziemy zawsze prowadzić działania zabezpieczające interesy wspólnot mieszkaniowych i ograniczające wszelkie praktyki mogące zaburzyć i naruszyć kwestie bezpieczeństwa, spokoju użytkowania oraz finansowej stabilności budżetu. Z tych i wielu innych przyczyn Epicki Flip naszym zdaniem nie mógł się udać, co podkreślaliśmy od samego początku tego projektu. Wspólnota Złotej 44, jej zarząd i my, zawsze będziemy dbali o kwestie bezpieczeństwa i właściwego użytkowania nieruchomości zgodnie ze wszelkimi regulaminami obowiązującymi w budynku, który zapewnia mieszkańcom najwyższy komfort i poczucie bezpieczeństwa. 

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *