Kolejna tania linia lotnicza wchodzi do Polski. Zadebiutuje już niedługo

Uważana za największą tanią linię lotniczą z Bliskiego Wschodu, AirArabia, wchodzi do Polski. Portal Aeroroutes podał, że zdecydowano się uruchomić sezonowe połączenie z Krakowa do Szardży, czyli jednego z emiratów w ZEA.

Kolejna tania linia lotnicza wchodzi do Polski. Zadebiutuje już niedługo

fot. kbp.spotter / / Shutterstock

AirArabia to linia lotnicza, która została założona w 2003 w Szardży. Obsługuje połączenia na 81 trasach i ma do dyspozycji 64 samolotów. 

Przeczytaj także

Wizz Air musi sięgnąć do kieszeni. Wypłaci pasażerom ponad milion funtów

Powiedzmy sobie szczerze, że jest ona znana bardziej pasażerom z krajów poza Europy. W niektórych państwach prowadzi własne linie lotnicze jak Air Arabia Egypt czy Air Arabia Abu Dhabi. 

Jeśli chodzi o samo połączenie, to portal Aeroroutes podał, że połączenie z Krakowa do Szardży ruszy 29 czerwca. Będzie to trasa sezonowa, co oznacza, że loty przestaną być realizowane po 1 września. Pasażerowie polecą Airbusami A320. 

Według przewoźnika czas połączenia to 5 godzin i 40 minut w przypadku trasy z Krakowa do Szardży i 6 godzin i 5 minut jeśli chodzi o trasę powrotną.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2024. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2024. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2024 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

KupDarmowy zapisWyślijImięPole wypełnione niepoprawnie!NazwiskoPole wypełnione niepoprawnie!Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:NIP (bez myślników)Pole wypełnione niepoprawnie!Nazwa firmyPole wypełnione niepoprawnie!Ulica, numer budynku/lokaluPole wypełnione niepoprawnie!Kod pocztowyPodaj kod w formacie xx-xxx!MiastoPole wypełnione niepoprawnie!Wyślij

Na temat tej współpracy wypowiedział się prezes Kraków Airport Radosław Włoszek. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczynającej się współpracy z Air Arabia, przewoźnikiem, który posiada bardzo bogatą siatkę połączeń na Bliskim Wschodzie, w Północnej Afryce i w Azji. To nie tylko kolejne potwierdzenie ogromnego potencjału rynku arabskiego, ale również istotne wzmocnienie siatki połączeń krakowskiego lotniska” – stwierdził.

PB

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *