Kolejna duża firma zwalnia w Krakowie

Krakowski oddział PepsiCo zwalnia. Około 200 pracowników z działu finansów i kontrolingu otrzymało wypowiedzenia. Według nieoficjalnych doniesień PepsiCo przenosi część działów do Indii.

Kolejna duża firma zwalnia w Krakowie. Przenosi się do Indii?

fot. Jim Parkin / / Shutterstock

PepsiCo jest kolejną firmom w Małopolsce, która w pierwszym kwartale 2024 roku przeprowadza zwolnienia grupowe. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Mateusz Kęsek z Grodzkiego Urzędu Pracy stwierdził, że tylko w styczniu i lutym tego roku do zwolnień grupowych zgłoszono tylu pracowników, ilu w całym 2023 r. "W lutym planowane zwolnienia grupowe zgłosiły kolejne firmy m.in. z branży tytoniowej i IT, które łącznie obejmują ponad 500 pracowników."

Jak podaje "Wyborcza" pracę w krakowskim biurze Usług Wspólnych PepsiCo może stracić nawet 200 osób. Zwolnienia grupowe dotyczą pracowników działu finansów i kontrolingu. Część z nich  pracuje do maja, a pozostali otrzymali przedłużony okres wypowiedzeń, oznacza to, że pracują do sierpnia.

– PepsiCo w ostatnim czasie przeprowadziło zmiany organizacyjne dotyczące kilku funkcji w biurze usług biznesowych firmy w Krakowie. PepsiCo ściśle współpracuje z pracownikami objętymi zmianą, zaoferowano im pakiety odpraw oraz wszechstronne wsparcie w podjęciu nowych obowiązków zawodowych. Priorytetem firmy są ludzie i wspieranie ich w tym czasie – mówi Julian Krzyżanowski, rzecznik PepsiCo.

Rzecznik firmy nie potwierdził doniesień dotyczących przeniesienia działów do Indii. Jednocześnie nie podał innego powodu zwolnień grupowych poza ogólnym stwierdzeniem o "zmianach organizacyjnych w wybranych dwóch działach w biurze Usług Wspólnych w Krakowie". Natomiast na oficjalnej stronie PepsiCo dostępnych jest 37 ofert pracy na stanowiska w dziale finansów w Indiach. 

DF

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *