KNF nakazał przeniesienie instrumentów finansowych z DM BPS do DM BOŚ

Komisja Nadzoru Finansowego nakazała przeniesienie instrumentów finansowych z DM BPS w likwidacji do DM BOŚ – podał KNF w komunikacie.

Koniec domu maklerskiego po 15 latach. KNF nakazała przeniesienie instrumentów finansowych do innego brokera

fot. Ground Picture / / Shutterstock

"Komisja Nadzoru Finansowego 8 marca 2024 roku wydała decyzję nakazującą przeniesienie instrumentów finansowych, środków pieniężnych, aktywów oraz dokumentów związanych z prowadzeniem rachunków i ewidencji z Domu Maklerskiego Banku BPS SA w likwidacji z siedzibą w Warszawie do Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska SA z siedzibą w Warszawie" – napisano.

Przeczytaj także

Jeden z domów maklerskich kończy działalność po 15 latach. BOŚ ma ofertę dla jego klientów

KNF podał, że w przypadku zaprzestania prowadzenia rachunków i ewidencji instrumentów finansowych lub wykonywania innej działalności, do której firma inwestycyjna była uprawniona w związku z posiadaniem zezwolenia na prowadzenie rachunków papierów wartościowych, Komisja może nakazać tej firmie przeniesienie instrumentów finansowych, środków pieniężnych, aktywów oraz dokumentów związanych z prowadzeniem rachunków i ewidencji do innej firmy inwestycyjnej.

Zobacz takżeChcesz inwestować? Nie powiemy Ci w co, ale powiemy jak! Pobierz Akademię Inwestowania II

"W ocenie Komisji przeniesienie instrumentów finansowych, środków pieniężnych, aktywów oraz dokumentów związanych z prowadzeniem rachunków i ewidencji z DM BPS do DM BOŚ należycie zabezpieczy interesy dotychczasowych klientów DM BPS" – napisano.

KNF podał, że przedmiotem przeniesienia są te instrumenty finansowe, środki pieniężne, aktywa oraz dokumenty, co do których osoby bądź podmioty uprawnione nie podjęły decyzji o przeniesieniu do innej firmy inwestycyjnej. (PAP Biznes)

map/ osz/

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *