Holandia nie radzi sobie z kradzieżami w sklepach. „Ukradziono nam więcej, niż zarobiliśmy”

W 2023 r. w Holandii przyłapano na próbie kradzieży sklepowej prawie 40 tys. osób – poinformował dziennik „Algemeen Dagblad”. Sieć supermarketów Jumbo straciła z powodu kradzieży w 2023 r. 100 mln euro, więcej niż wyniósł jej zysk.

Holandia nie radzi sobie z kradzieżami w sklepach. "Ukradziono nam więcej, niż zarobiliśmy"

fot. www.hollandfoto.net / / Shutterstock

Rośnie liczba kradzieży w holenderskich sklepach i jest ona najwyższa od dziesięciu lat – podała niedawno INretail, organizacja branży handlu detalicznego. INretail szacuje ubiegłoroczne szkody z tego tytułu na ponad 2 mld euro.

„AD” podał, że w ub.r. zatrzymano w całym kraju prawie 40 tys. złodziei sklepowych. Prawie jedna trzecia z nich (30 proc.) to kobiety. Gazeta, opierając się o najnowsze dane Holenderskiego Urzędu Statystycznego (CBS), napisała, że przeciętny złodziej sklepowy ma 34 lata.

Ton van Veen, dyrektor generalny Jumbo, jednej z największych sieci supermarketów w Holandii, przekazał mediom, że w 2023 r. ze sklepów jego firmy skradziono towary warte 100 mln euro. „Nasz zysk netto w 2023 r. wyniósł 80 mln euro, tak więc ukradziono nam więcej, niż zarobiliśmy” – twierdzi van Veen.

„Liczba wykrytych kradzieży wzrosła o 60 procent” – zaznaczył szef Jumbo i podkreślił, że mówi jedynie o znanych przypadkach. Van Veen przekazał, że najczęściej kradzione są filety z kurczaka, wołowina, ryby, kawa oraz kosmetyki.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ adj/

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *