Historyczny post zamieszczony tylko myślami. Elon Musk triumfuje

Do sukcesów w motoryzacji i kosmosie, teraz Elon Musk może dodać sukces w neurologii

Do sukcesów w motoryzacji i kosmosie, teraz Elon Musk może dodać sukces w neurologii

Foto: Bloomberg

Paweł Rożyński

„Twitter zakazał mnie, ponieważ myśleli, że jestem botem, X, a Elon Musk przywrócił mnie, ponieważ jestem” – napisał Arbaugh w swoim tweecie.

Mężczyzna opublikował tweet na X bez fizycznej interakcji z komputerem czy smartfonem. Zrobił to tylko za pomocą swoich myśli. A taką możliwość kontrolowania technologii, co jest wielką nadzieją zwłaszcza dla osób sparaliżowanych, daje mu implant Neuralink o nazwie „Telepatia”.

Jak działa implant mózgowy Neuralink

Elon Musk, wlaściciel Neuralinka, entuzjastycznie podzielił się tweetem Arbaugha, nazywając go „Pierwszym w historii postem, w jakim po prostu się zastanawiasz!”

Osiągnięcie to pokazuje potencjał innowacyjnej technologii Neuralink w umożliwianiu osobom z paraliżem komunikowania się i interakcji ze światem wyłącznie poprzez ich myśli. Na początku tego roku Neuralink ujawnił, że pierwszy pacjent „w pełni wyzdrowiał” i mógł w ten sposób kontrolować mysz komputerową.

Arbaugh otrzymał implant w styczniu. Niedawno zademonstrowano, jak gra w szachy online czy przez osiem godzin z rzędu w grę wideo Civilization VI. – To już zmieniło moje życie — zadeklarował Arbaugh. – Operacja była bardzo łatwa. Dosłownie zostałem zwolniony ze szpitala dzień później. Nie mam żadnych zaburzeń poznawczych — dodał.

Leczenie wzroku

Następnym celem Neuralink, urządzenie Blindsight, które ma umożliwić przywracanie wzroku lub nawet tworzenie takiej możliwości osobom, które nie widzą od urodzenia.

Neuralink udowodnił, że pozornie niemożliwe rzeczy mogą się wydarzyć. Udany tweet Arbaugha jest kamieniem milowym w rozwoju neurotechnologii. Neuralink pokazuje potencjał interfejsów mózg-komputer do rewolucjonizowania komunikacji i interakcji dla osób z poważnymi niepełnosprawnościami fizycznymi. Toruje też drogę do dalszych postępów w dziedzinie neuroprotetyki i interfejsów mózgowo-maszynowych. Oferuje nadzieję milionom ludzi na całym świecie, którzy żyją z paraliżem lub innymi schorzeniami neurologicznymi.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *