Gawkowski: Resort cyfryzacji chce przyspieszenia budowy sieci 5G

Resort cyfryzacji nie jest zadowolony z tempa budowy sieci 5G w Polsce i chce przyspieszenia w tej kwestii. Ministerstwo jako priorytet traktuje współpracę z UKE i URE – poinformował na Time Economic Forum wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

Gawkowski: Resort cyfryzacji chce przyspieszenia budowy sieci 5G

fot. wk1003mike / / Shutterstock

"Mówię o rynku cyfrowym i o tym jak ten (…) rynek powinien się zmienić – chciałbym przyspieszać, nie chcę zwalniać. Uważam, że to co było polskim ideałem, to przekonanie, że jesteśmy w stanie budować polską, cyfrową markę w Europie i tak było (…) przy wdrażaniu sieci 4G LTE – wtedy byliśmy europejskim liderem. Dzisiaj jesteśmy europejskim outsiderem, mówię o sieciach 5G. Uważam, że to był błąd i trzeba w tej sprawie przyspieszyć" – powiedział wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

"(Trzeba – PAP) dawać poczucie, że sieć telekomunikacyjna dzisiaj jest jądrem myślenia o nowoczesnym państwie, rozwoju tego państwa i cyfryzacji tego państwa. Na to w resorcie będziemy stawiali i przy współpracy z UKE, czy w kwestiach dotyczących energetyki też z URE" – dodał. (PAP Biznes)

mcb/ ana/

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *