Dwie nowe armie po 14 dywizji każda. Wywiad: Spokojnie wystarczy im ludzi

Rosja prawdopodobnie zdoła obsadzić personelem dwie nowe armie, które zamierza stworzyć w tym roku, ale będą one zmagać się z podobnymi problemami z niewystarczającym przeszkoleniem i wyposażeniem, jak istniejące – przekazało w poniedziałek brytyjskie ministerstwo obrony.

Dwie nowe armie po 14 dywizji każda. Wywiad: Spokojnie wystarczy im ludzi

fot. Aleksiej Witwicki / / FORUM

W codziennej aktualizacji wywiadowczej poinformowano, że 20 marca minister obrony Siergiej Szojgu ogłosił, iż w 2024 roku Rosja stworzy dwie nowe armie. Mają się one składać z 14 dywizji i 16 brygad. Dodano, że dokładny typ, lokalizacja i skład tych armii nie zostały sprecyzowane, ale najprawdopodobniej będzie to połączenie jednostek zmechanizowanych, pancernych, artyleryjskich i logistycznych oraz istnieje realna możliwość, że te nowe formacje są powiązane z poprzednio ogłoszonymi nowymi jednostkami i planowanym podniesieniem brygad do dywizji.

"Biorąc pod uwagę skuteczne wysiłki rekrutacyjne Rosji, jest prawdopodobne, że jednostki te będą wystarczająco obsadzone personelem. Ale zważywszy na ograniczone przeszkolenia, szerokie stosowanie używanego sprzętu i problemy infrastrukturalne, jest prawdopodobne, że te jednostki będą zmagać się z podobnymi problemami z wyposażeniem" – oceniono. 

bjn/ ap/

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *