Do końca miesiąca sprzedaż VeloBanku. Pojawił się chętny na zakup

VeloBank to instytucja, która powstała na „gruzach” Getin Noble Banku. Obecnie znajduje się ona pod kontrolą Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Plan zakłada sprzedaż VeloBanku do końca tego miesiąca. Z ustaleń mediów wynika, że kupującym może być amerykański fundusz Cerberus.

Do końca miesiąca sprzedaż VeloBanku. Pojawił się chętny na zakup

fot. OleksSH / / Shutterstock

Tak wynika z informacji „Business Insider Polska”. Dziennik podaje, że Cerberus jest obecnie faworytem do przejęcia VeloBanku. Jest to fundusz private equity, który zaczął działać na początku lat 90. w USA. Obecnie ma pod zarządzaniem aktywa w wysokości 60 mld dolarów.

Dziennik pisze też, że Cerberus w przeszłości był już w Polsce wymieniany jako potencjalny nabywca Idea Banku czy Getin Noble Banku, gdy te jeszcze należały do Leszka Czarneckiego. W ostatnich latach o Cerberusie było głośno, bo jako akcjonariusz pojawił się w Deutsche Banku oraz Commerzbanku (w Polsce należy do niego mBank).

Bankowy Fundusz Gwarancyjny nie komentuje doniesień gazety. Potwierdza jedynie, że prowadzi sprzedaż VeloBanku, a zgodnie z harmonogramem transakcja powinna zostać zamknięta do końca tego miesiąca. Zielone światło dla nowego właściciela musi jeszcze dać Komisja Nadzoru Finansowego oraz Komisja Europejska.

VeloBank to instytucja o profilu uniwersalnym, w której ofercie znajdują się konta, lokaty czy kredyty. Bank intensywnie rozwija też ofertę usług elektronicznych. Niedawno chwalił się, że ma już 150 placówek na terenie kraju.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć! Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

KupDarmowy zapisWyślijImięPole wypełnione niepoprawnie!NazwiskoPole wypełnione niepoprawnie!Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:NIP (bez myślników)Pole wypełnione niepoprawnie!Nazwa firmyPole wypełnione niepoprawnie!Ulica, numer budynku/lokaluPole wypełnione niepoprawnie!Kod pocztowyPodaj kod w formacie xx-xxx!MiastoPole wypełnione niepoprawnie!Wyślij

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *