Chaos prawny w Polsce. Sawicki zabrał głos i wskazał rozwiązanie

Powinniśmy rozpocząć prace na rzecz nowego wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Ten dualizm prawny, który mamy, nie może trwać wiecznie, trzeba znaleźć jakieś konsensualne rozwiązanie – powiedział w piątek poseł PSL Marek Sawicki.

Chaos prawny w Polsce. Sawicki zabrał głos i wskazał rozwiązanie

/ Sejm RP

"Jestem przekonany, że oprócz spraw obronnych tematem (piątkowych) rozmów (prezesa PSL, szefa MON) Władysława Kosiniaka-Kamysza i prezydenta Andrzeja Dudy będą także kwestie związane z wymiarem sprawiedliwości, bo ten dualizm prawny, który mamy, nie może trwać wiecznie, trzeba znaleźć jakieś konsensualne rozwiązanie, które doprowadzi do tego, że będziemy uznawać sędziów, wyroki i stan prawny, jaki powinien obowiązywać w państwie demokratycznym" – powiedział Sawicki na antenie RMF FM.

W kontekście swojej propozycji o powołaniu zespołu konsensualnego polityk PSL został zapytany o to, czy taki zespół już się tworzy. "Czekam na spotkanie Kosiniaka-Kamysza z panem prezydentem, jeśli tam będzie jakakolwiek akceptacja, to rozpoczniemy takie prace. Wczoraj także rozmawiałem z przedstawicielami Lewicy, z ich strony też jest zainteresowanie, żeby taki zespół powołać i żeby rozpocząć prace na rzecz nowego wymiaru sprawiedliwości w Polsce, bo ten, który jest niefunkcjonalny" – ocenił.

Jak mówił, w zespole znaleźliby się "eksperci, profesorowie z dziedziny prawa, tak, żeby można było zastanowić się nad tym, co zostało zepsute, w jakim zakresie i jak to naprawić".

"Powinni w nim być przedstawiciele opozycji, koalicji i pana prezydenta" – dodał.

W piątek w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Andrzej Duda spotka się z wicepremierem, ministrem obrony narodowej Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ mrr/

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *