CBA weszło do Orlenu. Trwa przeszukanie pomieszczeń Obajtka; spółka nie potwierdza

Najpierw polskie media nieoficjalnie podały, że agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do głównej siedziby PKN Orlen, a niedługo potem zostało to potwierdzone przez CBA. Ponoć trwa przeszukiwanie pomieszczeń zajmowanych przez najważniejsze osoby w spółce, w tym także przez prezesa Daniela Obajtka.

CBA weszło do Orlenu. Trwa przeszukanie pomieszczeń Obajtka; spółka nie potwierdza

fot. Bartosz Frydrych / / FORUM

Radio ZET doprecyzowało, że CBA zabezpiecza obecnie dokumenty, ale również komputery oraz inne elektroniczne nośniki informacji. Nieoficjalnym powodem wszczęcia tego śledztwa ma być powoływanie się na wpływy.  Rozgłośnia dodała, że na ten moment nie są znane szczegóły.

Do sprawy odniosło się także Centralne Biuro Antykorupcyjne w komunikacie na stronie internetowej. "Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie realizują czynności procesowe w spółce ORLEN S.A. na polecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania na obecnym etapie nie udzielamy szczegółowych informacji" – napisano.

Orlen nie potwierdza

Głos w tej sprawie zabrało biuro prasowe Orlenu. "Nie potwierdzamy informacji dotyczących rzekomego przeszukania pomieszczeń w spółce ORLEN przez CBA. Przedstawiciele ORLEN na bieżąco współpracują z wieloma instytucjami i organami. Takie spotkania są regularne i mają charakter rutynowy".

PB

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *