Atak ukraińskiego drona na rafinerię w Jarosławiu. Brak doniesień o ofiarach

Niezależne rosyjskie media powiadomiły, że w poniedziałek rano doszło do ataku drona na rafinerię koncernu petrochemicznego Sławnieft w Jarosławiu w europejskiej części Rosji. Uderzenie nie skutkowało ofiarami wśród personelu zakładu.

Atak ukraińskiego drona na rafinerię w Jarosławiu. Brak doniesień o ofiarach

fot. Anelo / / Shutterstock

Według informacji dostępnych na stronie Sławinieftu, jest to jeden z dziesięciu największych rosyjskich koncernów zajmujących się przetwórstwem ropy naftowej – podkreśliły kanał na Telegramie ASTRA (https://t.me/astrapress/47013) i ukraińska agencja Ukrinform.

Atak ten mógł być kolejnym w ostatnim okresie uderzeniem sił ukraińskich w infrastrukturę energetyczną Rosji. 8 stycznia w Niżnym Tagile w obwodzie swierdłowskim doszło do eksplozji na torach kolejowych. Incydent wywołał zaniepokojenie rosyjskich władz, ponieważ doszło do niego w pobliżu obiektów koncernu Gazprom Nieft. Dzień później w obwodzie orłowskim dron kamikadze uderzył w zbiornik w magazynie ropy Oriołnieftieprodukt.

18 stycznia ukraiński wywiad wojskowy (HUR) poinformował, że przeprowadził atak z użyciem dronów na bazę paliw w obwodzie leningradzkim, oddalonym od granic Ukrainy o ponad 800 km. 19 stycznia dron zaatakował magazyn ropy naftowej w obwodzie briańskim, graniczącym z Ukrainą. 21 stycznia w Ust-Łudze nad Bałtykiem drony uderzyły w terminal największego rosyjskiego producenta gazu skroplonego, firmy Nowatek.

W nocy z 24 na 25 stycznia informowano z kolei o ataku bezzałogowca i pożarze w rafinerii w mieście Tuapse nad Morzem Czarnym. Zakład ten należy do największego w Rosji koncernu naftowego Rosnieft. (PAP)

szm/ ap/

arch.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *