Alior zamknie placówki. Będzie szkolił bankierów

Od kwietnia w każdy czwartek w godzinach od 9 do 11 placówki Alior Banku będą zamknięte dla klientów. W tym czasie bankierzy i dyrektorzy oddziałów będą mieli czas na podnoszenie swoich kompetencji, aktualizację wiedzy o ofercie banku i udział w szkoleniach. To projekt „Czwartki z rozwojem”.

Alior zamknie placówki. Będzie szkolił bankierów

fot. Igor Smirnow / / FORUM

Alior tłumaczy, że jest to odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez pracowników oraz związki zawodowe w kwestii większej przestrzeni na rozwój dla bankierów. Spotkania zapewnią pracownikom oddziałów możliwość kontynuacji rozwoju zawodowego, a dyrektorom czas na pracę z zespołem. W ramach inicjatywy planowane są różnorodne działania, takie jak e-szkolenia, testy wiedzy, aktualizacja oferty banku oraz omawianie zagadnień produktowych, sprzedażowych i jakościowych.

– Wierzymy, że „Czwartki z Rozwojem” pozwolą  lepiej dopasować nasze umiejętności  do potrzeb  i oczekiwań klientów, co przełoży się na wyższą  jakość obsługi. Dział  Rozwoju i Jakości Sprzedaży przygotuje w ramach projektu specjalną „Księgę Inspiracji”, która będzie zawierała tematy i scenariusze warsztatów rozwojowych  do wykorzystania podczas spotkań zespołów. Jest ona efektem aktywnej współpracy wielu jednostek Banku. To odpowiedź na  potrzeby rozwojowe naszych pracowników – mówi Edyta Ołdak, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Detalicznej w Alior Banku.

Według analiz Alior Banku, godziny poranne w środy i czwartki charakteryzują się mniejszą liczbą klientów. Dodatkowo 50 proc. z nich to osoby, które deklarują, że mogą odwiedzić placówki bankowe w późniejszym czasie.

Bank podaje, że w trzecim i czwartym kwartale 2023 roku jego oddziały odwiedziło około 336 tys. klientów, co średnio przekłada się ok. 18 osób obsługiwanych w godzinach 9-11. Dodatkowo, ten dzień cechuje się niskim współczynnikiem urlopów, co sprzyja większej obecności bankierów w projekcie.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *