Akcje DGA rosną 150% w tydzień. Kontrakt większy niż wartość spółki

Trwa euforia na akcjach spółki DGA SA, której notowania podwoiły wartość w ciągu kilku dni. 1 lutego firma poinformowała o pozyskaniu kontraktu na sumę wielokrotnie przekraczającą jej kapitalizację.

Akcje polskiej spółki eksplodowały przez jeden kontrakt. 150% w tydzień

fot. Lucas Jackson / / Reuters

W poniedziałek rano tuż po otwarciu handlu na warszawskiej giełdzie akcje DGA wystrzeliły o 23,75% do 19,80 zł. W piątek 2 lutego notowania spółki zyskały aż 55%, a dzień wcześniej poszły w górę o ok. 10%. W ciągu ostatniego tygodnia akcje DGA umocniły się o 158,82%. Obroty sięgnęły w tym czasie 1,475 mln złotych, podczas gdy styczniowa dzienna średnia wynosiła zaledwie 16 tys. zł.

Akcje DGA rosną 150% w tydzień. Kontrakt większy niż wartość spółki - INFBusiness

Akcje DGA rosną 150% w tydzień. Kontrakt większy niż wartość spółki - INFBusiness

DGA SA – notowania w ostatnim tygodniu (Bankier.pl )

Przyczyną eksplozji na kursie DGA był komunikat ESPI opublikowany przez spółkę o 11:30 1 lutego. Jak przekazano w nim, firma będzie partnerem w projekcie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu, dotyczącym podnoszenia i zmiany kwalifikacji oraz aktywizacji zawodowej pracowników grupy kapitałowej ZE PAK. Budżet całego projektu to 257,1 mln zł, z czego do DGA ma trafić 51,7 mln zł. Spółka będzie pełnić rolę prywatnej agencji zatrudnienia.

Zobacz takżeChcesz inwestować? Nie powiemy Ci w co, ale powiemy jak! Pobierz Akademię Inwestowania II

Wartość kontraktu jest o tyle znacząca, że ostatniego dnia stycznia kapitalizacja rynkowa DGA wynosiła nieco ponad 10 mln złotych. Ogłoszony 1 lutego kontakt miał więc pięciokrotnie większą wartość niż rynkowa wycena spółki. Dziś, o godzinie 11:00, kapitalizacja rynkowa DGA wynosi 22,38 mln złotych.

DGA Dozorbud Grupa Polska Sp. z o. o. to spółka matka grupy firm świadczących usługi outsourcingowe w zakresie sprzątania, branży prania, gastronomi oraz ochrony osób i mienia. Za pośrednictwem agencji pracuje ponad 10 tys. osób.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *