Tatry: Tragedia na Nosalu. Znaleziono zwłoki mężczyzny

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR) znaleźli na Nosalu w Tatrach zwłoki mężczyzny, który prawdopodobnie zginął w wyniku upadku z dużej wysokości.
Tatry: Tragedia na Nosalu. Znaleziono zwłoki mężczyzny - INFBusiness

Zdjęcie ilustracyjne

Foto: AdobeStock

5 marca w sieci pojawiła się informacja o plecaku znalezionym w górach, przy szlaku na Nosal. Zaniepokojona turystka zawiadomiła o tym ratowników TOPR, a zdjęcie plecaka wstawiła w mediach społecznościowych. „Przy szlaku na Nosal (5 marca 2024) leży plecak (szary ze znaczkiem nike), na szczycie nie było właściciela, po drodze też nie. Ktoś rozpoznaje? Ktoś zostawił?” – napisała we wpisie opublikowanym na Facebooku.

W środowy poranek okazało się niestety, że właściciel plecaka nie żyje – ratownicy TOPR znaleźli w górach zwłoki mężczyzny.

Ciało mężczyzny znalezione na Nosalu 

Ratownicy Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR) wyruszyli w Tatry, by sprawdzić okolice szlaku, gdzie znaleziono plecak. Odnaleźli oni wówczas ciało mężczyzny – jego właściciela.

Jak poinformował asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji, „wstępnie ustalono, że przyczyną śmierci był upadek z wysokości”. – Mężczyzna miał ok. 35 lat. Weryfikujemy jego tożsamość. Zwłoki zostały zabezpieczone do oględzin – dodał. 

Nosal jest popularnym celem wycieczek górskich w Tatry. Na szczyt o wysokości 1206 m n.p.m. prowadzi szlak zielony z Kuźnic. 

Warunki w Tatrach są trudne. Tatrzański Park Narodowy ostrzega

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego ostrzegają, że warunki w Tatrach nie są łatwe – pokrywa śnieżna jest bowiem mocno zróżnicowana, w zależności od wysokości i wystawy. Rano śnieg jest twardy i zmrożony, zaś w godzinach popołudniowych robi się mokry, grząski i zapadający.

W partiach reglowych szlaki mają być mokre i śliskie –szczególnie na kamieniach. Na odcinkach leśnych natomiast są bardzo błotniste. W niektórych miejscach znajdują się płaty ubitego śniegu, gdzie należy zachować szczególną ostrożność, gdyż jest ślisko.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *