Kolejka na Kasprowy Wierch nie działa. Powodem awaria

Jak czytamy na stronie PKL, kolej główna PKL Kasprowy Wierch jest nieczynna. Trwają prace serwisowe, będące skutkiem awarii modułu zasilania maszyny.
Kolejka na Kasprowy Wierch nie działa. Powodem awaria - INFBusiness

Foto: PAP/Abaca

Kolej główna PKL Kasprowy Wierch ma ponownie ruszyć, kiedy zakończą się prace serwisowe i nastąpi odbiór przez Transportowy Dozór Techniczny. O wyłączeniu kolejki na Kasprowy poinformowały Polskie Koleje Linowe (PKL) na swojej stronie internetowej. 

„W związku z usterką modułu zasilania trwają prace serwisowe kolei głównej PKL Kasprowy Wierch. O terminie dostępności kolei poinformujemy po przeprowadzeniu prac serwisowych oraz po odbiorze kolei przez TDT” – czytamy w komunikacie opublikowanym w sieci przez władze PKL.

Awaria modułu zasilania kolejki na Kasprowy Wierch

Ze względu na silny wiatr, kolejka na Kasprowy Wierch nie działa już od środy. Kiedy warunki się poprawiły, okazało się, że wagoniki nie mogą ruszyć z powodu awarii modułu zasilania.

Jak czytamy, wciąż kursują kolejki krzesełkowe w dolinach Gąsienicowej i Goryczkowej. Trasy narciarskie ze szczytu Kasprowego Wierchu do obydwu dolin są otwarte. Do stacji kolejek narciarze muszą jednak dotrzeć pieszo bądź na nartach skiturowych. 

Chcąc dotrzeć do kolejki w Dolinie Goryczkowej, należy wyruszyć z Kuźnic zielonym szlakiem. Zajmuje to około 45 min. Do wyciągu w Dolinie Gąsienicowej także można dotrzeć z Kuźnic – w około 1 godz. 30 min. 

Jak poinformowano, w związku z wyłączeniem z ruchu kolei głównej na Kasprowy Wierch, PKL oferuje dla narciarzy skipassy na kolejki krzesełkowe w Dolinach Gąsienicowej i Goryczkowej w specjalnej cenie.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *