Jaka będzie pogoda 31 stycznia? Prognoza IMGW

IMGW przedstawiło prognozę pogody na 31 stycznia. Jakiej pogody powinniśmy się spodziewać?
Jaka będzie pogoda 31 stycznia? Prognoza IMGW - INFBusiness

We wtorek w niektórych częściach Polski można spodziewać się opadów

Foto: Adobe Stock

Prognoza pogody na 30 stycznia

Prognoza pogody na 30 stycznia

PAP

W dzień zachmurzenie będzie duże, początkowo na południowym wschodzie z większymi przejaśnieniami; po południu na północnym zachodzie kraju większe przejaśnienia, lokalnie rozpogodzenia.

Gdzie w Polsce 31 stycznia będzie padać deszcz?

Postępująca od zachodu kraju strefa słabych opadów deszczu, w Sudetach przechodzących w deszcz ze śniegiem i śnieg.

W nocy temperatura minimalna od -2°C na wschodzie i w rejonach podgórskich Sudetów, około 0°C w centrum do 2°C, 3°C na północnym zachodzie; najchłodniej na Podhalu, około -5°C

Opady deszczu ze śniegiem możliwe są także po południu na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach. Temperatura maksymalna od 2°C, 4°C na wschodzie i miejscami Podhalu, około 5°C w centrum i w rejonach podgórskich Sudetów do 7°C na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, w szczytowych partiach Bieszczad w porywach do 55 km/h, nad morzem i w szczytowych partiach Sudetów do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Noc z 31 stycznia na 1 lutego: Jaka pogoda nas czeka?

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Początkowo na południowym wschodzie możliwe są słabe opady deszczu; w drugiej połowie nocy opady deszczu, a miejscami także deszczu ze śniegiem wystąpią na północnym zachodzie kraju. Temperatura minimalna od -2°C na wschodzie i w rejonach podgórskich Sudetów, około 0°C w centrum do 2°C, 3°C na północnym zachodzie; najchłodniej na Podhalu, około -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na północy kraju oraz w szczytowych partiach Karpat w porywach do 60 km/h, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, w szczytowych partiach Sudetów w porywach do 85 km/h, południowo-zachodni. (IMGW)

Источник

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *