Ile w TVP zarobił Jarosław Jakimowicz? „Niemal dwa miliony złotych w 3,5 roku”

Dziennikarz Piotr Krysiak poinformował w mediach społecznościowych, że udało mu się dotrzeć do danych na temat zarobków Jarosława Jakimowicza w TVP. „Prawie 2 miliony w 3,5 roku zarobił gwiazdor TVP” – czytamy.
Ile w TVP zarobił Jarosław Jakimowicz? "Niemal dwa miliony złotych w 3,5 roku" - INFBusiness

Jarosław Jakimowicz

Foto: PAP/Marian Zubrzycki

Udało mi się dotrzeć do zarobków najbardziej kontrowersyjnego 'prezentera’ TVP Info. Jarosław Jakimowicz zarobił prawie dwa miliony w 3,5 roku. Wszystko z naszych podatków i za zgodą prezesa TVP Jacka Kurskiego” – czytamy we wpisie opublikowanym przez dziennikarza Piotra Krysiaka w serwisie społecznościowym Instagram. Jak wyglądało to rok po roku? „Jego wynagrodzenie rosło wraz z większym bełkotem i wymiocinami na wrogów politycznych” – stwierdził Krysiak we wpisie. 

Jakimowicz w 2020 roku zarobić miał 204.200 złotych, w 2021 – 363.600 zł., w 2022 – 473.400 zł., zaś od stycznia do czerwca 2023 roku – 233.705 zł. 

Jak zauważa Krysiak, „do tej kwoty należy dodać ‚kąciki’ Jakimowicza”.  „Według jednego z serwisów za każdy ‚kącik’ ‚gwiazdor’ Kurskiego zgarniał 2000 złotych. Za 200 ‚kącików’, do których przyznał się Jakimowicz wychodzi plus 400.000 PLN” – zaznaczył dziennikarz. 

Jarosław Jakimowicz zwolniony z TVP

Jarosław Jakimowicz w Telewizji Polskiej nie pracuje od połowy lipca 2023 roku. Dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej podjęła wówczas decyzję o rozwiązaniu umowy z aktorem, który prowadził program w TVP Info. Powodem miały być nieprzyzwoite zachowania aktora, o których informowano już poprzednie kierownictwo TAI. ”W związku z licznymi przykładami pana nieprzyzwoitych zachowań, zwłaszcza wobec współpracujących z TVP Info kobiet, podjąłem decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z panem. Pana postawa odbiega od obowiązujących w Spółce standardów oraz ogólnie przyjętych norm społecznych” — zaznaczał ówczesny szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Michał Adamczyk.

Za zwolnieniem Jakimowicza z TVP miały stać skargi czterech kobiet dotyczące jego seksistowskich zachowań. O nieodpowiednim zachowaniu mężczyzny miał być informowany już poprzedni szef TAI, Jarosław Olechowski, ale nie podjęto w tej sprawie żadnej decyzji. Zmiana nastąpiła w kwietniu. W ocenie władz TVP zachowanie Jakimowicza nie kwalifikowało się, by o sprawie informować prokuraturę.

Dziennikarz Piotr Krysiak w 2021 roku opublikował w mediach społecznościowych relację jednej z uczestniczek konkursu Miss Generation 2020, która miała ona paść ofiarą gwałtu. Gwałciciel został wówczas opisany jako „gwiazda publicystyki TVP Info” – media dosyć szybko uzupełniły, iż może chodzić o Jarosława Jakimowicza. Ten pozwał za tę sprawę Krysiaka do sądu. Proces zakończył się w czerwcu ubiegłego roku – sąd II instancji orzekł, że „Pan Krysiak nikogo nie znieważył i nie zniesławił” oraz obciążył Jakimowicza kosztami procesowymi.

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia także o innych ogromnych zarobkach pracowników TVP. Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej udostępnił wyniki kontroli poselskiej Telewizji Polskiej. Wynika z niej m.in., iż Michał Adamczyk jako dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej otrzymał — od 25 kwietnia do 31 grudnia br. — ponad 370 tys. zł. Z kolei „z tytułu umów cywilnoprawnych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w roku 2023” zarobił 1 mln 127 tys. zł.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *