Zmian w TVP ciąg dalszy. Nowa szefowa to znana reżyserka

Reżyserka Magdalena Piekorz ma objąć dyrektorskie stanowisko w odnowionej TVP.

Z ostatnich doniesień wynika, że nowe władze Telewizji Polskiej wybrały szefową Agencji Kreacji Filmu i Serialu. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, została nią Magdalena Piekorz, reżyserka i scenarzystka filmowa oraz teatralna.

Kim jest Magdalena Piekorz?

Magdalena Piekorz ukończyła reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Ma na swoim koncie 25-odcinkową telenowelę dokumentalną „Chicago”. W 2004 roku powstał jej debiut fabularny – „Pręgi” – oparty na prozie Wojciecha Kuczoka. Film ten zdobył główną nagrodę Złotych Lwów na 29. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, był też polskim kandydatem do Oscara w 2005 roku.

W 2008 roku Piekorz raz jeszcze sięgnęła po scenariusz Wojciecha Kuczoka i wraz ze stałymi współpracownikami, w tym także z operatorem Marcinem Koszałką, zrealizowała swój kolejny obraz pt. „Senność”. 2013 r. to kolejny jej film, czyli „Zbliżenia” z Joanną Orleańską i Ewą Wiśniewską.

Magdalena Piekorz bardzo dużo reżyseruje w teatrze. Debiutem był „Doktor Haust” z Michałem Żebrowskim w Teatrze Studio w Warszawie (2005). Wyreżyserowała też m.in. „Orfeusza i Eurydykę” w Warszawskiej Operze Kameralnej. W 2023 roku otrzymała nagrodę za najlepszą reżyserię musicalu „Tootsie” na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie w Ogólnopolskim Plebiscycie Musicalowych Premier Sezonu 2022/23.

Od września 2018 do 2021 roku była dyrektorem artystycznym Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *