Michał Olszański wspomina wywiad z Kaczyńskim: Miałem problem, by spojrzeć na siebie w lustrze

Michał Olszański przez ponad 20 lat był związany z Telewizją Polską. Zwolniono go z dnia na dzień

– Nie dane mi było pożegnać się ani z widzami, ani ze słuchaczami. A zły jestem na to, że ci, którzy przejęli władzę w mediach publicznych, w krótkim czasie zniszczyli coś, co było budowane przez lata. To niebywałe! Dla nowej ekipy dorobek Polskiego Radia czy Telewizji Polskiej nie miały absolutnie żadnego znaczenia– powiedział w rozmowie z Plejadą.pl.

Na pytanie, czy wróciłby teraz do pracy w TVP odpowiedział: –Do „Pytania na śniadanie” – nie, ale gdyby „Magazyn Ekspresu Reporterów” wrócił na antenę, jestem gotowy go poprowadzić. Trzeba by tylko zebrać dobrych reporterów, przywrócić standardy sprzed lat, no i porę emisji wtorek wieczorem.

Michał Olszański o Holeckiej, Rachoniu i Ogórek: Służyli partii

Michał Olszański mówił też o dziennikarzach, którzy pracują w TVP. Jego zdaniem, nie należy wszystkich traktować tak samo i zwalniać po zmianie władzy.

Natomiast byli też tacy, którzy się sprzedali. Bo, przepraszam bardzo, ale nie wierzę, że ci ludzie robili to, co robili, gdyż popierali podsunięcia PiS-u i wierzyli, że ta partia zmienia Polskę na lepsze. Takich osób w TVP było mniej niż 10 proc. Jestem przekonany, że Magdalena Ogórek, Michał Rachoń czy Danuta Holecka podjęli takie, a nie inne decyzje, chcąc zapewnić sobie duży komfort życiowy. Byli w pełni świadomi, że oddają przyzwoitość i profesjonalizm za srebrniki. Uważam, że nie można ich nazywać dziennikarzami. Oni przez ostatnie lata służyli interesom określonej partii. I dla takich ludzi nie powinno być miejsca w mediach publicznych – podsumował.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *