Pecna: 29-latek próbował przejechać samochodem pięć osób. Grozi mu dożywocie

Policjanci z Mosiny zatrzymali mężczyznę, który po kłótni z grupą znajomych, próbował przejechać samochodem pięć osób. 29-latkowi grozi dożywocie.
Pecna: 29-latek próbował przejechać samochodem pięć osób. Grozi mu dożywocie - INFBusiness

Foto: wielkopolska.policja.gov.pl

Jak poinformowała na swojej stronie internetowej wielkopolska policja, zatrzymano mężczyznę, który po kłótni z grupą znajomych, próbował zamordować pięć osób. 29-latek wsiadł do swojego samochodu i celowo uderzał w stojących młodych ludzi. Grozi mu dożywocie.

Wielkopolskie: Tragedia w Pecnej. 29-latek próbował rozjechać samochodem swoich przyjaciół

Do zdarzenia doszło wieczorem 8 marca w podpoznańskiej miejscowości Pecna. „Zwykłe spotkanie grupy młodych osób przerodziło się w tragedię” – pisze wielkopolska policja na swojej stronie internetowej. 

Grupa przyjaciół zebrała się, by spędzić czas razem i porozmawiać. W pewnym momencie 29-letni mężczyzna, który uczestniczył w spotkaniu, wsiadł do swojego samochodu i z impetem wjechał w grupę stojących ludzi. Następnie, zwiększając prędkość, ponownie próbował rozjechać tych, którzy usiłowali uciec. „Zamiast zatrzymać się i udzielić pomocy ofiarom, sprawca zawrócił. Zwiększając prędkość ponownie próbował rozjechać tych, którzy desperacko usiłowali uciec. Spowodował obrażenia łącznie u pięciu z nich. Potem uciekł z miejsca tego wydarzenia” – czytamy. 

Mimo że mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, całą sytuację zarejestrowały kamery monitoringu z lokalnego sklepu. Szybkie wezwanie pomocy ratunkowej pozwoliło na udzielenie pierwszej pomocy rannym oraz przetransportowanie ich do szpitali. Obrażenia wszystkich ofiar były poważne. Na szczęście, ich życie nie było zagrożone.

Pecna: Chciał zabić swoich znajomych. Grozi mu dożywocie

Policja, która zajęła się sprawą, szybko namierzyła i zatrzymała sprawcę. 29-latek, który ukrył się w swoim domu, był już wcześniej notowany za szereg poważnych przestępstw. Mężczyzna był odpowiedzialny między innymi za kradzież, włamanie, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu z naruszaniem zakazów sądowych i inne przestępstwa.

Jak poinformowała policja, materiały dowodowe zostały przedłożone już prokuratorowi. Na ich podstawie zatrzymanemu został postawiony zarzut usiłowania zabójstwa pięciu osób. Został także złożony wniosek do sądu o jego aresztowanie. Sąd przychylił się do tej decyzji.

Policja zaznacza, że w chwili zatrzymania, 29-letni sprawca był trzeźwy. Policjanci podjęli jednak decyzję o pobraniu próbki krwi w celu sprawdzenia – chcieli zweryfikować, czy mężczyzna nie był on pod wpływem narkotyków podczas popełniania przestępstwa. „Wyniki tych badań mogą mieć istotne znaczenie dla dalszego prowadzenia śledztwa oraz dla ewentualnego postawienia dodatkowych zarzutów” – czytamy. 

Mężczyźnie grozi dożywocie.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *