Jastrzębie-Zdrój. Napastnik z nożem w placówce medycznej. Poszkodowane trzy osoby

W Szpitalu Wojewódzkim w Jastrzębiu-Zdroju doszło do zdarzenia, w którym osoba zaatakowała przy użyciu noża pracowników medycznych i hospitalizowanych pacjentów. Ordynator oddziału gastroenterologicznego, który został poszkodowany, poradził sobie z obezwładnieniem agresora.

Jastrzębie-Zdrój. Napastnik z nożem w placówce medycznej. Poszkodowane trzy osoby 2

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

Foto: Facebook/Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

Agnieszka Kazimierczuk

Jak podają media, w konsekwencji napaści z użyciem noża, cztery osoby doznały obrażeń – były to pielęgniarka, szef oddziału gastroenterologii oraz dwie pacjentki. 

Reklama Reklama

Na terenie placówki medycznej prowadzone są działania policyjne pod nadzorem prokuratury.

Sprawca znajduje się w posiadaniu policji. Według informacji przekazanych przez TVN24, jest to mężczyzna w wieku około dwudziestu kilku lat, pozostający pod tak silnym wpływem alkoholu, że funkcjonariusze nie byli w stanie nawiązać z nim komunikacji. 

Kierownictwo szpitala potwierdziło, że napastnik użył niebezpiecznego narzędzia w ataku na personel i pacjentów. Jeden z poszkodowanych i rannych ordynator oddziału go obezwładnił i przytrzymał do momentu przybycia służb.

Pielęgniarka doznała powierzchownych urazów, natomiast pozostałe trzy osoby mają znaczące rany kłute w obrębie klatki piersiowej i szyi, jedna z nich wymagała interwencji chirurgicznej. Ich stan jest poważny, lecz ustabilizowany. 

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *