Jarosław Kaczyński o zatrzymaniu byłego wiceszefa MSZ: Piotr W.? Nie wiem, kto to jest

– Nie wiem, kto to jest – odpowiedział Jarosław Kaczyński pytany o byłego wiceministra spraw zagranicznych Piotra W., zatrzymanego dziś przez CBA.
Jarosław Kaczyński o zatrzymaniu byłego wiceszefa MSZ: Piotr W.? Nie wiem, kto to jest - INFBusiness

Jarosław Kaczyński

Foto: PAP/Piotr Polak

Piotr W. został zatrzymany przez funkcjonariuszy lubelskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Jest oskarżony o przekroczenie uprawnień poprzez naruszenie obowiązujących w ministerstwie procedur związanych z rejestracją i obiegiem dokumentów. Ponadto usłyszał zarzuty o podejmowaniu nieuzasadnionych interwencji dotyczących przyspieszenia procedur wizowych oraz udostępnienie osobie nieuprawnionej informacji objętych tajemnicą służbową.

Kaczyński: Nie wiem, kto to jest

W Sejmie dziennikarze spytali Jarosława Kaczyńskiego o reakcję na wiadomość o zatrzymaniu Piotra W., któremu grozi 10 lat więzienia.

– Ale nie wiem kto to jest. Ja też nie wiem kto to jest – stwierdził  Kaczyński.

Z kolei poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk dowodził, że zatrzymanie Piotra W. jest konsekwencją prężnych działań służb za rządów Prawa i Sprawiedliwości, bo to zarządów Mateusza Morawieckiego wyszła na jaw sprawa handlowania polskimi wizami w krajach afrykańskich.

Poseł KO zapowiada „przyspieszenie”

 „Przyspieszenie. 6 lutego posiedzenie komisji śledczej ds. afery wizowej” – napisał na platformie X poseł KO Michał Szczerba i zapowiedział, że „bez względu czy w areszcie śledczym czy na sali sejmowej. Piotr W. będzie świadkiem komisji. Będzie zeznawał!” (pisownia oryginalna – red.).

Piotr W. zapowiadał „oczyszczenie nazwiska”

Wiceminister spraw zagranicznych Piotr W. stracił stanowisko po tym, jak w związku z aferą wizowa do ministerstwa weszli funkcjonariusze CBA. Wkrótce potem trafił do szpitala w stanie „zagrażającym życiu”. 

Piotr W. stracił miejsce na listach wyborczych PiS. Ze swoimi wyborcami pożegnał się w mediach społecznościowych, dziękując im jednocześnie za wsparcie.

„Wydarzenia ostatnich tygodni były i nadal są trudnym doświadczeniem dla mnie, nie tylko jako polityka ale też jako człowieka. Tym bardziej dziękuję za wszystkie dobre słowa, które do mnie napływają w tych dniach, szczególnie w okresie mojego pobytu w szpitalu” – pisał wówczas.

„Jestem pewien, że sprawy które doprowadziły do obecnej sytuacji zostaną w najbliższym czasie wyjaśnione, a prawda pozwoli oczyścić moje nazwisko” – zapowiadał.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *