Były senator PiS zatrzymany. Poszukiwano go listem gończym. Za co?

Pełnomocnik byłego senatora PiS, Waldemara Bonkowskiego poinformował, że jego klient został zatrzymany – informuje Radio Zet.
Były senator PiS zatrzymany. Poszukiwano go listem gończym. Za co? - INFBusiness

Waldemar Bonkowski

Foto: PAP, Adam Warżawa

Bonkowski był poszukiwany listem gończym.

Waldemar Bonkowski zatrzymany przez policję w Gdańsku

W momencie zatrzymania miał być w drodze do sądu na posiedzenie w sprawie nałożenia mu dozoru elektronicznego. „Rozprawa została odroczona” – wynika z informacji Radia Zet. 

Bonkowski wnioskował o dozór elektroniczny, aby karę pozbawienia wolności mógł odbywać w domu.

Skazany na trzy miesiące kary bezwzględnego więzienia i rok prac społecznych za znęcanie się nad psem Bonkowski był poszukiwany przez policję ponieważ nie stawił się do odbywania kary.

Za co został skazany były senator PiS Waldemar Bonkowski?

Byłego senatora PiS szukała Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku. Mężczyzna miał zostać zatrzymany na terenie Gdańska — podaje policja. Obecnie Bonkowski przebywa w jednostce policji. Potem ma zostać odwieziony do Zakładu Karnego.

W marcu 2021 roku policja otrzymała nagranie, na którym były już wówczas senator Prawa i Sprawiedliwości przywiązuje psa do haka holowniczego swojego auta. Zwierzę początkowo biegło za samochodem, ale ostatecznie upadło i było ciągnięte po asfalcie.. Zdarzenie zarejestrowała kamera samochodu jadącego za pojazdem.

Sąd pierwszej instancji skazał Bonkowskiego na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, dozór kuratora, pięć lat zakazu posiadania psów oraz 20 tysięcy złotych nawiązki na Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Gdańsku. Obie strony postępowania oraz organizacje zajmujące się pomocą dla zwierząt złożyły odwołania. Obrońcy wnosili o uniewinnienie określając zdarzenie z marca 2021 roku mianem „nieszczęśliwego wypadku”.

W kwietniu prawomocny wyrok wydał sąd drugiej instancji. Waldemar Bonkowski został skazany na trzy miesiące kary bezwzględnego więzienia i rok prac społecznych. Pozostałą część wyroku sądu pierwszej instancji sąd utrzymał w mocy.

Bonkowski był senatorem PiS od 2015 roku. W wyborach parlamentarnych w 2019 r. nie uzyskał reelekcji, ubiegając się o mandat z własnego komitetu wyborczego. Wcześniej został wykluczony z Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *