Bolesławiec: Policjant postrzelony w głowę podczas interwencji w mieszkaniu

W środę wieczorem funkcjonariusze policji z Bolesławca (woj. dolnośląskie) otrzymali wezwanie w sprawie agresywnego mężczyzny. Podczas interwencji napastnik postrzelił policjanta w głowę i popełnił samobójstwo.
Bolesławiec: Policjant postrzelony w głowę podczas interwencji w mieszkaniu - INFBusiness

Foto: Adobe Stock

„Dziś w godzinach wieczornych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zostali wezwani do agresywnego mężczyzny demolującego mieszkanie. Po przybyciu policjantów na miejsce, z zamkniętego pomieszczenia, w którym znajdował się mężczyzna, padł strzał” – poinformowała policja.

Przekazano, że kula trafiła w głowę jednego z funkcjonariuszy. Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Postrzelony policjant w Bolesławcu

„W trakcie oczekiwania na przyjazd wsparcia, napastnik popełnił samobójstwo. Na miejscu trwają czynności wyjaśniające pod nadzorem prokuratury” – czytamy.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak przekazał TVN24, że policję wezwała kobieta, której syn wszczął awanturę w mieszkaniu. Z jej relacji wynikało, że mężczyzna demoluje pomieszczenia.

Policja informuje, że nic nie wskazywało, że mężczyzna może być w posiadaniu niebezpiecznych narzędzi lub broni palnej.

Policjanci po przybyciu na miejsce odkryli, że mężczyzna zamknął się w jednym z pomieszczeń. Przez zamknięte drzwi oddał strzał w kierunku funkcjonariuszy.

Napastnik popełnił samobójstwo, gdy na miejsce mieli przybyć policyjni negocjatorzy.

Ranny policjant przetransportowany śmigłowcem do szpitala we Wrocławiu

Dyrektor szpitala św. Łukasza w Bolesławcu potwierdził, że do ich placówki przetransportowano rannego policjanta. Po udzieleniu mu niezbędnego pomocy został przetransportowany do szpitala uniwersyteckiego we Wrocławiu, gdzie podjęto decyzję o pilnej operacji.

Policjant doznał obrażeń twarzoczaszki, ale był przytomny i wydolny krążeniowo-oddechowo.

Na miejscu napaści na funkcjonariuszy pracują służby, policja i prokuratura.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *