ABW zatrzymała Rosjanina. Miał współpracować z ISIS

Prokuratura Krajowa poinformowała o zatrzymaniu obywatela Federacji Rosyjskiej, który miał działać na rzecz międzynarodowych organizacji terrorystycznych. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany.
ABW zatrzymała Rosjanina. Miał współpracować z ISIS - INFBusiness

Foto: Fotorzepa/ Marian Zubrzycki

„Na polecenie Prokuratora Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego 27.02.2024 r. zatrzymali obywatela Federacji Rosyjskiej w związku działalnością na rzecz międzynarodowych organizacji terrorystycznych: początkowo Jabhat Al-Nusra i Al-Kaida, a w późniejszym okresie państwa islamskiego (ISIS). Zatrzymany usłyszał zarzuty i na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany” – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Zatrzymanemu mężczyźnie postawiono zarzut brania udziału na terenie Syrii w związkach zbrojnych mających na celu popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym.

Trzy miesiące aresztu tymczasowego dla zatrzymanego Rosjanina

Obywatelowi Federacji Rosyjskiej postawiono zarzuty, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, istniała realna obawa ucieczki podejrzanego, dlatego prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

„Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy” – przekazano.

Śledztwo prowadzone jest wspólnie z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Departament Postępowań Karnych.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *