Wybory samorządowe 2024: Barbara Nowak kandydatką PiS w Krakowie

Była małopolska kurator Barbara Nowak będzie kandydatką Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Ubiega się o mandat do sejmiku małopolskiego.
Wybory samorządowe 2024: Barbara Nowak kandydatką PiS w Krakowie - INFBusiness

Barbara Nowak kandyduje z list PiS w wyborach samorządowych

Foto: Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license, fot. Silar

„Kandyduję do Sejmiku Małopolskiego okręg 3 Kraków, miejsce 3. Pragnę dbać o dostęp do rzetelnej wiedzy uczniów Małopolski, godne traktowanie wszystkich nauczycieli i rodziców. Patron Małopolski Jan Paweł II zobowiązuje do troski o człowieka i dziedzictwo Polski. Temu chcę służyć” – poinformowała na X Barbara Nowak.

Barbara Nowak odwołana ze stanowiska 

W grudniu Barbara Nowak została odwołana ze stanowiska małopolskiej kurator. – Szkoła musi być oderwana od partii politycznych. Zmiana nastąpi bardzo szybko, w najbliższych dniach – zapowiadała po pojawieniu się w MEN Barbara Nowacka.

Barbara Nowak, która na stanowisko szefowej małopolskiego Kuratorium została powołana w 2016 r., miała tak ogromne poparcie PiS i ministra Przemysława Czarnka, że wszystkie działania, niewłaściwe wypowiedzi i, jak określiła to Barbara Nowacka, „ostre polemiki na Twitterze”, nie były w stanie doprowadzić do usunięcia jej ze stanowiska.

Barbara Nowak była w stanie powiedzieć, że dokument WHO, dotyczący standardów edukacji seksualnej to dokument „propedofilski”. Ostatnio głośno było o jej wypowiedzi, że w szwedzkich przedszkolach są specjalne „pokoje do masturbacji”, a uczeń w Kanadzie został aresztowany za to, że twierdził, iż istnieją tylko dwie płcie. A o Uniwersytecie Jagiellońskim, który pozwalał wybierać w ankiecie pomiędzy więcej niż dwoma płciami mówiła, że „zmienia się w agencję towarzyską”.

„Dziękuję Nauczycielom, Pracownikom Oświaty, Uczniom, ich Rodzicom za tysiące spotkań, pięknych wzruszeń. Dziękuję za wspólną troskę o młode pokolenie, ratowanie szkół i MDKów przed likwidacjami. Życzę, aby w małopolskich pięknych szkołach, przedszk. dzieci zawsze były bezpieczne” – pisała pod odwołaniu Nowak.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *