Wybory do Parlamentu Europejskiego. 6,6 proc. Lewicy. Jest komentarz Biedronia

– Chcielibyśmy jako Lewica pogratulować KO wyniku. To bardzo dobry wynik – mówił Robert Biedroń, współprzewodniczący Lewicy, po ogłoszeniu wyników badania exit poll w wyborach do PE.
Wybory do Parlamentu Europejskiego. 6,6 proc. Lewicy. Jest komentarz Biedronia - INFBusiness

Robert Biedroń

Foto: PAP/Marcin Obara

Według badania exit poll Lewica zdobyła w wyborach do PE 6,6 proc. głosów, co przełoży się na trzy mandaty do PE dla tej formacji. To wynik gorszy niż osiągnięty przez Lewicę w wyborach do parlamentu z 15 października (wówczas formacja ta zdobyła 8,61 proc. poparcia).

Robert Biedroń o wyborach do Parlamentu Europejskiego: Z Polski płynie do Europy dobra wiadomość

– Chcielibyśmy pogratulować Polkom, Polakom wyborów, które determinują, wyznaczą przyszłość Polski i Europy. To bardzo ważne wybory, które będą miały ogromne znaczenie nie tylko dla naszego pokolenia, ale pewnie wielu przyszłych pokoleń – mówił Robert Biedroń.

– Chcielibyśmy jako Lewica pogratulować KO wyniku. To bardzo dobry wynik. Ale wynik, który zsumowany z Trzecią Drogą i Lewicą potwierdza po raz kolejny zwycięstwo demokratycznych sił w Polsce. To dobra wiadomość, która popłynie z Polski do Europy i świata. Siły demokratyczne w Polsce mają się dobrze — w przeciwieństwie do wielu innych krajów. Dzisiaj w Europie są takie kraje, które niestety z tych wyborów cieszyć się nie mogą. W których siły antyeuropejskie, antydemokratyczne zyskały na poparciu. To wielkie wyzwanie dla Europy — dodał.

Wnik mógłby być lepszy. Ale dziś jesteśmy w momencie, w którym powinniśmy powiedzieć sobie jasno: daliśmy opór antydemokratycznym populistom

Robert Biedroń, europoseł Nowej Lewicy

Wybory do Parlamentu Europejskiego: Lewica będzie w PE drugą siłą polityczną

– Chcę podziękować tym wszystkim wyborcom, którzy dali nam mandat jako Lewicy, abyśmy po raz kolejni reprezentowali lewicowych wyborców w PE. Lewica będzie w PE, według tych sondaży oczywiście, drugą siłą polityczną. Siłą polityczną, która wyznaczać będzie razem z naszymi przyjaciółmi z innych grup politycznych kierunki rozwoju UE na najbliższe lata. Dla nas, ludzi Lewicy, to ważny moment, ponieważ potwierdza to nasz mandat, jeśli chodzi o większą odpowiedzialność nie tylko za Polskę, ale też za przyszłość całej wspólnoty — podkreślił Biedroń, który według sondażowych wyników wyborów obronił mandat w PE.

– Oczywiście wynik mógłby być lepszy. Ale dziś jesteśmy w momencie, w którym powinniśmy powiedzieć sobie jasno: daliśmy opór antydemokratycznym populistom. I taki sygnał z Polski powinien popłynąć do Europy. Jesteśmy gotowi, jako Lewica z Polski, wziąć odpowiedzialność za Europę – zakończył.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *