Patryk Jaki publicznie krytykuje Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudę. PiS reaguje

Europoseł Suwerennej Polski Patryk Jaki podczas spotkania z mieszkańcami Pabianic krytykował decyzję byłego premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy. Jego słowa skrytykowali członkowie Prawa i Sprawiedliwości.
Patryk Jaki publicznie krytykuje Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudę. PiS reaguje - INFBusiness

Foto: European Union 2022 – Source : EP/ Frederic MARVAUX

Podczas piątkowego spotkania z mieszkańcami Pabianic europoseł Patryk Jaki krytycznie wypowiedział się na temat decyzji podejmowanych przez premiera Mateusza Morawiecki. 

– Jest bardzo wiele pretensji do nas, że byliśmy za słabi wobec Unii Europejskiej, że byliśmy za słabi jeśli chodzi rozbijanie tego układu Trzeciej Rzeczypospolitej, że byliśmy za słabi jeśli chodzi o TVN i tak dalej. I czy dajemy gwarancję, że tym razem będzie inaczej? Ja państwu mogę dać gwarancję, że jak ja będę miał na to wpływ, to ja tego dopilnuję. Będziecie mnie państwo rozliczać – mówił polityk Suwerennej Polski.

– Problem polega na tym, że my wszyscy musimy wyciągnąć wnioski i zadać sobie pytanie, kto za to wewnątrz naszego obozu odpowiada i robić wszystko, żeby już nie miał wpływu na to po raz kolejny. Ktoś te wszystkie dziadostwa w Unii Europejskiej podpisywał, ktoś za to wszystko odpowiada. To nie jest tak, że u nas nie ma ludzi odpowiedzialnych. Jeżeli będzie kolejny raz Morawiecki premierem, to ja państwu nie daję gwarancji, że nie będzie tak samo — dodał. 

Patryk Jaki o Andrzej Dudzie: To jest rachunek za naiwność

Jaki krytycznie odniósł się również do decyzji prezydenta Andrzeja Dudy. 

– Musimy wyciągać wnioski. Kto zawetował (lex — red.) TVN? Bynajmniej nie był to Bronisław Komorowski. Jak teraz przyjedzie, to trzeba go zapytać, czemu to zrobił. A dlaczego zawetował ustawy sądowe? Mówi, że protesty były. Widzieliście jak mu podziękowali? Rozzuchwalili się i teraz jego chcą stawiać przed Trybunał Stanu — powiedział. – To rachunek za naiwność – dodał.

PiS odpowiada na krytykę ze strony Patryka Jakiego

Do słów europosła odniósł się były rzecznik rządu, poseł PiS Piotr Müller. 

„Celowo spłaszczasz dyskusję na temat decyzji rządu w sprawach unijnych żeby “coś się przykleiło”. Szkodzisz tym obozowi. A decyzje w tych obszarach były przyjmowane wyłącznie na poziomie całego kierownictwa PiS. Wiesz o tym doskonale. Choć może już Patryk uwierzyłeś, że przerosłeś Prezesa, Premiera i Głowę Państwa. Szkoda, że takiej energii nie przełożyliście na działania w prokuraturze, sądach (np. pełnej cyfryzacji – w 8 lat dało się zrobić!)” – napisał Müller.

„Cały na biało chłopczyk w krótkich spodenkach Patryk Jaki z Solidarnej (obecnie Suwerennej) Polski – frakcji krzykaczy-radykałów, przez którą PiS stracił umiarkowanych wyborców. Za nic nie odpowiada, na nic nie ma wpływu, wszystko krytykuje. Reformę sądownictwa zepsuł – ale co pokrzyczał, to jego. I dalej poucza. Mądrzejszy od Premiera, Prezydenta i Prezesa” – napisał poseł Paweł Jabłoński.

„Próba destabilizacji jedności ZP przed wyborami samorządowymi i europejskimi to skrajna nieodpowiedzialność. Pomocna dłoń dla #Koalicja13grudnia” – skomentował były szef KPRM Michał Dworczyk.

„Polityka to gra drużynowa, a już szczególnie musi nią być w drugiej połowie ważnego „meczu”. Każdy, kiedy przegrywa się do przerwy, może mieć jakieś pretensje i uwagi do kolegów z boiska. Przekonanie o tym, że wie się najlepiej i samemu na innej pozycji strzeliłoby się gola, oraz krzyczenie tego w tym momencie w stronę publiczności, nie buduje ani wyniku i morale, ani też zawodnika w oczach trenera i publiczności” – skomentował Szymon Szynkowski vel Sęk.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *