Oskar Szafarowicz odchodzi z PKO BP. „Porozumienie o zakończeniu współpracy”

Działacz młodzieżówki PiS, Oskar Szafarowicz, kończy współpracę z PKO BP – informuje Wirtualna Polska.
Oskar Szafarowicz odchodzi z PKO BP. "Porozumienie o zakończeniu współpracy" - INFBusiness

Oskar Szafarowicz

Foto: PAP, Leszek Szymański

Szafarowicz, znany z prowadzenia profilu „Okiem młodych” w serwisie X oraz na TikToku, które założył z Wiktorią Mielniczek i Kamilem Kaniukiem, został zatrudniony na stanowisku specjalisty w PKO BP na początku 2023 roku.

Media podawały wówczas również, że działacz PiS został zatrudniony jako młodszy specjalista ds. promocji w Krajowym Zasobie Nieruchomości.

Nie wiadomo dlaczego Oskar Szafarowicz kończy współpracę z PKO BP

Teraz, jak informuje Wirtualna Polska, Szafarowicz odchodzi z PKO BP. Bank potwierdził Wirtualnej Polsce, że Szafarowicz zawarł z nim porozumienie o zakończeniu współpracy.

„Pan Oskar Szafarowicz zawarł porozumienie z bankiem o zakończeniu współpracy” – głosi odpowiedź banku PKO BP uzyskana przez Wirtualną Polskę.

Wirtualna Polska zaznacza, że nie zna szczegółów zakończenia współpracy PKO BP z Szafarowiczem, nie wiadomo też, kiedy młody działacz PiS przestanie pracować w państwowym banku, ani jakie były powody rozstania.

Szafarowicz nie odpisywał na pytania Wirtualnej Polski.

Oskar Szafarowicz został ukarany naganą przez Komisję Dyscyplinarną ds. Studentów i Doktorantów UW

Kanał „Okiem młodych” prowadzony przez Szafarowicza miał na celu pozyskiwanie dla Prawa i Sprawiedliwości głosów wśród młodych wyborców.

Pan Oskar Szafarowicz zawarł porozumienie z bankiem o zakończeniu współpracy

Odpowiedź banku PKO BP Na pytanie Wirtualnej Polski

O Szafarowiczu zrobiło się głośno gdy były już dziennikarz Radia Szczecin, Tomasz Duklanowski, opublikował materiał dotyczący pedofila powiązanego z PO, który to materiał umożliwił rozpoznanie jednej z ofiar pedofila – syna polityk PO, Magdaleny Filiks.

Szafarowicz udostępnił materiał Duklanowskiego i zarzucił matce chłopca, że od ponad roku milczy, wyżej ceniąc swoją karierę polityczna niż dobro dzieci. Tymczasem skazany pedofil odbywał już wtedy od dłuższego czasu karę więzienia.

Syn posłanki, po kilku miesiącach od publikacji Duklanowskiego, popełnił samobójstwo.

Działalność Szafarowicza w mediach społecznościowych spowodowała, że rzecznik dyscyplinarny wniósł wniosek o ukaranie go do Komisji Dyscyplinarnej ds. Studentów i Doktorantów UW. Ostatecznie został ukarany naganą z ostrzeżeniem, że każe jego niewłaściwe wystąpienie w sferze politycznej będzie skutkowało relegowaniem z uczelni.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *