„Nie zdaje egzaminu na poważną partię” – komentarze po oświadczeniu Razem

Obrażanie się na rzeczywistość, brak pomysłów, rozbijanie sojuszy i szantaże – takie zarzuty padają w mediach społecznościowych pod adresem partii Razem, która wezwała klub Nowej Lewicy do dyskusji na temat przyszłości.
„Nie zdaje egzaminu na poważną partię” – komentarze po oświadczeniu Razem - INFBusiness

Foto: European Union 2023 – Source : EP/ Alexis HAULOT

„Niestety Razem nie zdaje egzaminu na poważną partię. Obrażanie się na rzeczywistość, brak REALNYCH pomysłów jak skutecznie realizować agendę, szokuje. Rozbijanie sojuszy, wzywanie na dywanik partnerów powagi nie dodaje. Osłabia szanse na sukces Lewicy. Nie idźcie tą drogą” – zaapelowała była wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka.

„Nowa Lewica ma odwalać całą robotę a Razem ogłaszać sukcesy”

„Partia Razem zapowiada negocjacje z Nową Lewicą co do realizacji programu i od tego uzależnia pozostanie w klubie Lewicy. Czyli jak Nowa Lewica w rządzie nie przepchnie postulatów Razem, które nie weszło do rządu, to się obrażą i odejdą. Nowa Lewica ma odwalać całą robotę a Razem ogłaszać sukcesy” – napisał z kolei wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Maciej Gdula.

Lider Nowej Lewicy eurposeł Robert Biedroń napisał, że gdy jest trudno, łatwo o kłótnie, złe emocje i decyzje. „Ale: lewica wygrywa gdy jest zjednoczona. Przegrywa gdy jest podzielona” – podkreślił.

Głos zabrali też zwykli użytkownicy platformy X. „To teraz Razem będzie szantażować Nową Lewicę, że wyjdzie z klubu parlamentarnego? To niech wyjdzie. Zobaczymy, jak sobie poradzą bez subwencji. Razem jest dla Nowej Lewicy obciążeniem, po prostu odstrasza elektorat. A samo Razem od blisko dekady znaczy 1,5% – nie więcej” – skomentował Andrzej Szaja.

Partia Razem stawia ultimatum Nowej Lewicy

Członkowie Rady Krajowej partii Razem wydali oświadczenie, w którym skrytykowali poltykę rządu i stwierdzili, że czują się odpowiedzialni za przyszłość lewicy w Polsce.

„Zasadnicze zmiany są konieczne, żeby projekt Lewicy miał rację bytu. Dlatego Rada zobowiązała przewodniczących partii do pilnego spotkania z władzami Nowej Lewicy i dała im mandat do rozmów na temat przyszłości klubu. Rada uzależnia dalszą współpracę Razem w ramach Koalicyjnego Klubu Lewicy od wyników tych rozmów” – napisali.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *