Kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Warszawy. Jarosław Kaczyński wskazał nazwisko

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas partyjnej konwencji „#zMiłosci Do Warszawy” podał nazwisko kandydata tej partii na prezydenta Warszawy w kwietniowych wyborach samorządowych.
Kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Warszawy. Jarosław Kaczyński wskazał nazwisko - INFBusiness

Tobiasz Bocheński, kandydat PiS na prezydenta Warszawy, podczas warszawskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Foto: PAP/Paweł Supernak

— Zależy mi na Warszawie, jako Polakowi, a po drugie jako człowiekowi, który się tu urodził i przeżył prawie 75 lat. Jestem z tym miastem bardzo ściśle związany — zapewniał Jarosław Kaczyński podczas konwencji, która rozpoczęła się w sobotę w południe. Przekonywał, że przed nowym prezydentem stolicy jest „wiele do zrobienia”, ponieważ „ostatnie lata to bardzo wiele problemów”. — Jeśli chodzi o rządy tego pana, który jest dziś prezydentem (Rafał Trzaskowski – przyp. red.), to już te uprzednio istniejące problemy zostały wzmożone i wzbogacone o szereg innych. One wynikają z pewnego rodzaju ideologii — przemawiał prezes PiS.

Jego zdaniem przed przyszłym włodarzem Warszawy jest „ogromne wyzwanie, które wymaga wielkiej determinacji, siły, intelektu, charakteru i uczciwości”. — Podstawą ducha Warszawy jest wolność. Czy dziś Warszawa jest miastem wolności? Czy dziś Warszawa jest miastem, jakim przez chwilę po 1989 roku była? — pytał, od razu samemu odpowiadając. — Ta wolność od wielu lat się cofa, nie tylko w Polsce, w Europie, ale i w Warszawie — zawyrokował.

Kto kandydatem PiS na prezydenta Warszawy? Jarosław Kaczyński wskazał nazwisko

— Trzeba odbudowywać warszawskie wartości, które są jednocześnie wartościami Polski — apelował Kaczyński. — Trzeba kogoś, kto to weźmie na siebie i podejmie się tego trudnego wyzwania. Mamy tu kogoś takiego na sali – Tobiasz Bocheński — ogłosił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński zapewniał, że kandydat jego partii na prezydenta Warszawy „ma kwalifikacje”. — Pan doktor zajmował się także zagadnieniami prawa administracyjnego. To jest szczególnie istotne w codziennej praktyce, jeżeli chodzi o zarządzanie. Najbardziej rozstrzygające znaczenie ma jednak to, że to człowiek sprawdzony w praktyce. Pan Bocheński już dwukrotnie był wojewodą. Ta jego praca jest znakomitym dowodem na to, że w Polsce można dobrze działać i być sprawnym wojewodą — mówił.

Tobiasz Bocheński  urodził 15 grudnia 1987 r. w Łodzi. Jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji UŁ. Był sekretarz ds. naukowych Centrum Myśli Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a. W latach 2012-2016 był dyrektor Biura Wojewody. W marcu 2019 r. obronił rozprawę doktorską na Wydziale Prawa i Administracji UŁ pt. „Cato’s Letters. Polityczno-prawny wymiar republikańsko-liberalnej syntezy”. 25 listopada 2019 roku premier Mateusz Morawiecki powierzył mu stanowisko wojewody łódzkiego. 18 kwietnia ub. r. odebrał nominację na urząd wojewody mazowieckiego. Funkcję tę sprawował do 13 grudnia 2023 r. Walka o prezydenturę w stolicy będzie dla Bocheńskiego pierwszym startem w wyborach.

Wybory samorządowe w Warszawie. Kto rywalem Rafała Trzaskowskiego

O tym, że Bocheński będzie kandydatem PiS na prezydenta Warszawy, nieoficjalnie mówiło się już od kilku miesięcy. Niekwestionowanym faworytem wyborów w stolicy pozostaje Rafał Trzaskowski. W przyszłym tygodniu ma się rozstrzygnąć, czy wspólnym kandydatem Lewicy i ruchów miejskich będzie wicemarszałek Senatu Magdalena Biejat, czy lider stowarzyszenia Miasto Jest Nasze Jan Mencwel.

Do wyścigu szykują się też inne siły. Swojego kandydata może wystawić Konfederacja. Tu czasami pojawia się nazwisko posła Przemysława Wiplera. Swoje kroki ma też sfinalizować Trzecia Droga.

Tobiasz Bocheński kandydatem PiS w Warszawie. Polityk PO skomentował

Kandydaturę PiS skomentował na Twitterze Michał Szczerba, warszawski poseł PO. W jego ocenie Tobiasz Bocheński to „łódzki kandydat Janiny Goss i Zbigniewa Raua”, a stolica „nie kupi skoczka z PiS, z aferową wizową w tle”. „Za jego czasów łódzki urząd wojewódzki obrósł firmami załatwiającymi pozwolenia na pracę dla obcokrajowców. Tworzyli je urzędnicy wojewody Raua, którymi interesowało się CBA!” — napisał przewodniczący komisji śledczej ds. afery wizowej.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *