Karta Rodziny Wojskowej. Kosiniak-Kamysz obiecuje wojskowym „ulgi i benefity”

Na wzór Karty Dużej Rodziny wprowadzona ma zostać Karta Rodziny Wojskowej, odpowiednia ustawa ma zostać przedłożona „w najbliższym czasie” – zapowiedział minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, deklarując wprowadzenie „ulg i benefitów” dla żołnierzy i pracowników cywilnych wojska oraz ich rodzin.
Karta Rodziny Wojskowej. Kosiniak-Kamysz obiecuje wojskowym "ulgi i benefity" - INFBusiness

Wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) podczas spotkania z żołnierzami i pracownikami wojska w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie z okazji Świąt Wielkanocnych

Foto: PAP/Radek Pietruszka

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych prezydent Andrzej Duda spotkał się w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie z kierownictwem Ministerstwa Obrony Narodowej, żołnierzami i pracownikami wojska.

– W ostatnich dwóch latach tak bardzo dobitnie – jak rzadko kiedy wcześniej – wszyscy w Polsce rozumiemy, jakie znaczenie ma służba wojskowa dla naszego bezpieczeństwa, jakie znaczenie odgrywa polski żołnierz – mówił.

Andrzej Duda podkreślił znaczenie modernizacji i wzmacniania polskiej armii. Zaznaczył, że odpowiednie procesy są realizowane niezależnie od barw politycznych z odpowiedzialnością za bezpieczeństwo Polski.

Władysław Kosiniak-Kamysz: Żeby obronić pokój, trzeba mieć siłę

Głos zabrał także wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL). – Słusznie wskazał pan prezydent misję sił zbrojnych dzisiaj. Po to się zbroimy, po to trwa transformacja polskiej armii, po to dokonujemy zakupów sprzętu, po to podnosimy kwalifikacje, jakość szkolenia, indywidualne wyposażenie żołnierza Wojska Polskiego, żeby polska armia była silniejsza – powiedział.

– Nie zbroimy się po to, że dążymy do wojny, ale żeby obronić pokój, trzeba mieć siłę. Wolność i pokój potrzebują siły. Potrzebujemy naszej siły w sojuszach, potrzebujemy siły naszej ojczyzny, naszego wojska. W tych trzech wymiarach, trzech wektorach działania, prowadzimy nasze zadania. Ci, którzy odpowiadają za wojsko, ci którzy sprawują cywilny nadzór nad armią, ale tak naprawdę wzywamy wszystkich obywateli do tej świadomej, społecznej służby, jaką jest zawsze gotowość do obrony ojczyzny – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Szef MON zapowiada Kartę Rodziny Wojskowej

Szef MON dziękował osobom służącym w Wojsku Polskim oraz cywilnym pracownikom wojska. – Ten rok to najwyższe podwyżki, z jakimi mieliśmy w ostatnich latach do czynienia dla żołnierzy i cywilnych pracowników, o 20 proc. podwyżki uposażeń i wynagrodzeń – mówił, zapowiadając zmiany dotyczące indywidualnego wyposażenia polskich żołnierzy. – Nie może być tak, e każdy ma inny rodzaj kamizelki, umundurowania. Nie może to tak funkcjonować – podkreślił.

– Naszą ambicją – i taką ustawę przedłożymy w najbliższym czasie – jest wspieranie rodziny żołnierza, dlatego wprowadzimy Kartę Rodziny Wojskowej, trochę na wzór Karty Dużej Rodziny – obiecał Kosiniak-Kamysz. – Chcemy docenić różnego rodzaju ulgami, benefitami, różnego rodzaju wsparciem, za którym będą szły określone działania myślę, że wielu firm w Polsce, i tych publicznych, i państwowych, ale też prywatnych, które zgłoszą się do tego programu, aby dawać wsparcie, dawać lepsze warunki funkcjonowania tym, którzy poświęcają swój czas i ich rodzinom, a przede wszystkim dzieciom, współmałżonkom, najbliższym, tym, którzy zostają sami czasem na wiele miesięcy – dodał.

– Chcemy wspierać w największym stopniu rodzinę wojskową, rodzinę żołnierza, rodzinę tych, którzy tworzą szeroko pojętą rodzinę wojskową, również cywilną część naszej wojskowej rodziny. To będzie bardzo ważne wsparcie i takie symboliczne, doceniające trud i zaangażowanie – przekonywał minister obrony narodowej.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *