Jak Polacy oceniają Szymona Hołownię w roli marszałka Sejmu? Sondaż

Niemal połowa Polaków jest zdania, że lider Polski 2050 Szymon Hołownia dobrze sprawdza się w roli marszałka Sejmu – wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. Zdecydowana większość wyborców opozycji – bo ponad 90 procent – jest zaś krytyczna wobec pracy polityka.
Jak Polacy oceniają Szymona Hołownię w roli marszałka Sejmu? Sondaż - INFBusiness

Jak Polacy oceniają Szymona Hołownię w roli marszałka Sejmu?

Foto: PAP/Radek Pietruszka

Jak wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET, 49,1 proc. Polaków uważa, że Szymon Hołownia, lider Polski 2050, dobrze sprawdza się jako marszałek Sejmu. Przeciwnego zdania jest zaś 39,9 proc. badanych. 11 proc. Respondentów, którzy zostali o to zapytani, nie ma natomiast zdania w tej sprawie. 

Szymon Hołownia przesunął debatę nad projektami ws. liberalizacji przepisów aborcyjnych

W minionym tygodniu marszałek Sejmu Szymon Hołownia znalazł się pod ostrzałem Lewicy po tym, jak oświadczył, że Sejm będzie procedował projekty ustaw ws. liberalizacji aborcji dopiero 11 kwietnia, po wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia. Marszałek Sejmu argumentował, że w ten sposób chce uniknąć sytuacji, gdy — w związku z emocjami towarzyszącymi kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi — wszystkie projektu ustaw ws. zmian przepisów regulujących aborcję zostaną odrzucone w I czytaniu.

Decyzja Hołowni wywołała gwałtowną reakcję Lewicy, która zarzuciła marszałkowi tchórzostwo i chęć ukrycia tego, jak sam zagłosuje ws. przepisów liberalizujących aborcję. Wiceminister kultury Joanna Scheuring-Wielgus czy Anna-Maria Żukowska zasugerowały nawet, że kobiety znów mogą wyjść na ulice i protestować – tym razem przeciw decyzji Hołowni.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *