Incydent podczas miesięcznicy smoleńskiej. Wniosek o ukaranie Jarosława Kaczyńskiego

Do Komisji Etyki Poselskiej wpłynie wniosek o ukaranie prezesa PiS Jarosław Kaczyńskiego. Europoseł Krzysztof Brejza zapowiedział reakcję na incydent, do którego w sobotę doszło podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej.
Incydent podczas miesięcznicy smoleńskiej. Wniosek o ukaranie Jarosława Kaczyńskiego - INFBusiness

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konfrontacji z uczestnikami pikiety w trakcie uroczystości na pl. Piłsudskiego w Warszawie

Foto: PAP/Tomasz Gzell

W sobotę politycy Prawa i Sprawiedliwości pojawili przed pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej na placu Piłsudskiego w Warszawie. Wieńce składali m.in. prezes Jarosław Kaczyński, były premier Mateusz Morawiecki, szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, Piotr Gliński, Antoni Macierewicz, Ryszard Terlecki oraz Maciej Wąsik.

Na placu pojawili się również protestujący, a jedna z osób miała ze sobą plakat z hasłem „Kłamstwo smoleńskie”. W stronę polityków wykrzykiwano wulgarne hasła, w tym. „złodzieje”, „łachudry” i „bandyci”.

Incydent pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej. Wulgarne hasła i reakcja Jarosława Kaczyńskiego

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać Jarosława Kaczyńskiego, gdy wyrywa z rąk baner. W odpowiedzi uczestnicy protestu zaczęli krzyczeć„ Kaczyński dewastator”. 

Prezes PiS wdał się również w sprzeczkę z jedną z osób, do której powiedział: „Do kogo, ty gówniarzu, per ty mówisz? Zasrany gnoju”.

W sprawie zachowania Jarosława Kaczyńskiego będzie interweniował europoseł Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza. „Chuligan z legitymacją poselską chodzi po Warszawie i lży ludzi. Jutro skieruję zawiadomienie do komisji etyki poselskiej w tej sprawie” – zapowiedział.

W rozmowie z PAP Brejza stwierdził, że Jarosław Kaczyński wielokrotnie próbował budować mit swojej partii – jako partii inteligenckiej, partii – jak to czasem prezes używał sformułowania – «ludzi lepszego sortu», a okazuje się, że pod tym mitem, pod tą maską, kryje się język bardzo wulgarny, chuligański”

– Debata publiczna była usłana tego typu wulgaryzmami, takim chamstwem, jakie zaprezentował Jarosław Kaczyński, zwracając się do innych osób, to z nas, polityków wzór będą brać inni obywatele – dodał.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *