Donald Tusk centralną postacią w koalicji. „Hołownia na innym planie”

Co po wydarzeniach ostatniego tygodnia może powiedzieć o tym, jak działa rząd i jaką opozycją jest PiS? Na te nie tylko na te pytania próbowali w tym tygodniu znaleźć odpowiedź Michał Kolanko i Michał Płociński w nowym odcinku podcastu "Polityczne Michałki". – Donald Tusk w zasadzie jednoosobowo komunikuje działania rządu. W dużo większym stopniu niż gdy był premierem w latach 2007-2014 – mówił Michał Kolanko.
Donald Tusk centralną postacią w koalicji. "Hołownia na innym planie" - INFBusiness

Donald Tusk

Foto: PAP/Piotr Nowak

Publicyści rozmawiali też o nastrojach w PiS i o tym, kiedy temperatura politycznego sporu może się obniżyć – nic nie wskazuje na to, by było to wcześniej niż przed wyborami prezydenckimi w przyszłym roku.

– Wydaje się, że koalicja rządząca w tym kolejnym tygodniu się zmobilizowała wokół tematów związanych ze sprzątaniem po władzy PiS – mówił Michał Kolanko.

– To jest nie tylko starcie o samą inicjatywę polityczną, czy o kolejne sprawy wewnątrz KO, czy wewnątrz PiS-u, ale też walka o język, rozumienie świata – dodał.

– Dziś widać wyraźnie, że centralną postacią w całej koalicji jest Donald Tusk — ocenił Kolanko. – (Szymon) Hołownia w tym wszystkim na razie jest na innym planie — dodał. – Widać jak bardzo też politycy PO nie orientują się na ministrów, orientują się na Tuska, czekają, aż Tusk będzie coś komunikował – ocenił dziennikarz „Rzeczpospolitej”. 

– Nikt nie kontestuje bezpośrednio tego co mówi i robi Donald Tusk — zauważył też Kolanko.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *