Czy Zjednoczona Prawica przetrwa? Patryk Jaki: Są sprawy, które nas konsolidują

Te sprawy nas konsolidują — powiedział na antenie Radia Plus Patryk Jaki, odnosząc się do działań ABW i prokuratury w sprawie afery w Funduszu Sprawiedliwości.
Czy Zjednoczona Prawica przetrwa? Patryk Jaki: Są sprawy, które nas konsolidują - INFBusiness

Europoseł PiS Patryk Jaki (Suwerenna Polska)

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

Patryk Jaki, który w czasie choroby Zbigniewa Ziobry kieruje Suwerenną Polską, na antenie Radia Plus odniósł się do konfliktu z Mateuszem Morawieckim. W drugiej połowie marca polityk krytykował decyzje podejmowane przez byłego premiera i prezydenta Andrzeja Dudę. Jaki apelował również wcześniej o „wewnętrzne rozliczenia” w prawicowej koalicji.

Jaki zapytany został między innymi, czy nie doprowadzi to do rozpadu koalicji jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. – My będziemy startowali razem, te sprawy nas konsolidują, jak Tusk wprowadza takie standardy – powiedział Patryk Jaki. Jak podkreslił, nie została jeszcze podjęta decyzja co do tego, z którego okręgu będzie startował.

Działania służb ws. Funduszu Sprawiedliwości. Patryk Jaki: Gangsterskie metody

Patryk Jaki skrytykował także działania prokuratury w sprawie afery w Funduszu Sprawiedliwości oraz przeszukania m.in. w domach Zbigniewa Ziobry. Polityk mówił o „gangsterach stojących na czele prokuratury”, którzy stosują „gangsterskie metody”. – Przyjdzie czas, że te wszystkie decyzje prokuratury będą cofane, bo one nie mają podstawy prawnej – stwierdził Jaki. – Jeżeli prokuratura jest podporządkowana całkowicie Tuskowi, sądy — Iustitii, jedynym niezależnym sędzią jest opinia publiczna – dodał. 

Jaki podkreślił także, że prokuratura w sprawie nieprawidłowości w wydatkowaniu pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości nie ma żadnych dowodów, w przeciwieństwie do sprawy prokurator Ewy Wrzosek.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *