Anna Maria Żukowska: Trzecia Droga zawiązała sojusz przeciwko kobietom

Trzecia Droga zawiązała jakiś sojusz przeciwko kobietom. Dlatego wszyscy, którzy uważają inaczej, że kobiety powinny mieć swoje prawa – KO i Lewica – są na drugim biegunie. Już teraz to nie są wybory o to, czy PiS będzie rządziło Polską, teraz można głosować zgodnie ze swoimi przekonaniami, nie trzeba nikogo ratować – powiedziała w rozmowie z Radiem ZET Anna Maria Żukowska.
Anna Maria Żukowska: Trzecia Droga zawiązała sojusz przeciwko kobietom - INFBusiness

Foto: Fotorzepa/ Magdalena Pernet

Jak powiedziała w rozmowie z Radiem ZET Anna Maria Żukowska, „Trzecia Droga zawiązała jakiś sojusz przeciwko kobietom”. – Dlatego wszyscy, którzy uważają inaczej, że kobiety powinny mieć swoje prawa – KO i Lewica – są na drugim biegunie – zaznaczyła. – Już teraz to nie są wybory o to, czy PiS będzie rządziło Polską, teraz można głosować zgodnie ze swoimi przekonaniami, nie trzeba nikogo ratować. To będą czyste wybory — dodała. 

Zdaniem Żukowskiej Szymon Hołownia „mógł uniknąć kłótni, nie kierować się uporem zupełnie niezrozumiałym”. – Wszyscy wiedzą, że termin procedowania przesunął sztucznie, to jednoosobowa decyzja, by przed wyborami nie musieć pokazać jak będzie głosował – ocenia posłanka Lewicy.

Żukowska podkreśliła, że rządzący „wreszcie wracają do sporów o priorytety, program, ideę i prawa”. – Dostrzegamy inne ryzyka, np. ws. składki zdrowotnej, ale nie szantażujemy, jak robi to marszałek Hołownia, wyjściem z rządu. To szantaż moralny. Jeśli stawia się coś a ostrzu noża i mówi się „albo mi to dacie, albo wychodzę” – powiedziała. Polityk uważa, że Trzecia Droga z rządu nie wyjdzie, ponieważ jakieś zmiany w składce zdrowotnej będą. 

Żukowska: Bronisław Komorowski od jakiegoś czasu sympatyzuje w ugrupowaniem panów Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza

Anna Maria Żukowska zapytana została także o krytykę ze strony Bronisława Komorowskiego. – Pan prezydent Komorowski to od jakiegoś czasu sympatyzuje w ugrupowaniem panów Hołowni i Kosiniaka, nie dziwię się, że traktuje nas jako zjawisko obce — powiedziała i dodała, że to środowisko myśliwych. – Nie jestem w stanie powiedzieć, czy wśród kilkudziesięciu tysięcy członków partii, Lewicy nie ma jakiegoś myśliwego, ale ja nie jestem zwolenniczką myślistwa. To okrutne — zaznaczyła. – Zabito łosia, łoś jest w Polsce pod ochroną, a w polowaniu brał udział kandydat na prezydenta Olsztyna, lokalny prokurator, cała wierchuszka — dodała. 

Anna Maria Żukowska o prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim przed komisją ds. Pegasusa: Trzeba psychologicznie poprowadzić przesłuchanie

Jarosław Kaczyński przed komisją ds. Pegasusa? – Rozmawiałam z kolegą klubowym, posłem Trelą, który mówi, że będzie dociskał prezesa bardzo mocno, by odgrzebał w pamięci zdarzenia z przeszłości – powiedziała szefowa klubu Lewicy. Jak oceniła, „trzeba tak psychologicznie poprowadzić to przesłuchanie, żeby z pana Kaczyńskiego coś wydobyć”. – Wicepremier ds. bezpieczeństwa nic nie wiedział? To albo ktoś przed nim ukrywał, albo on nie spełniał właściwie swojej roli – podkreśliła. Posłanka zaznaczyła także, że jak ktoś cały czas powtarza, że niczego nie pamięta, to „na ogół jest to ostrożność procesowa i niechęć narażania się na odpowiedzialność”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *