W tym roku Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR przyciągnie ponad 2000 uczestników. 14 kwietnia organizatorzy zapraszają uczestników do Varso Place & CIC Warsaw, nowoczesnego i przyjaznego dla środowiska miejsca, które idealnie wpisuje się w temat wydarzenia. Po raz szósty z rzędu konferencja ta będzie stanowić znaczącą platformę do dyskusji na temat klimatu i ochrony środowiska.
– TOGETAIR to największa w Polsce konferencja poświęcona tematyce klimatu i ochrony środowiska. W tym roku spodziewamy się około 2000 uczestników. Szczególnie duże zainteresowanie odnotowujemy ze strony firm z rozległego sektora ekologicznego, których działalność w dużej mierze zależy od ram regulacyjnych – mówi Agata Śmieja , prezes Fundacji Czyste Powietrze, która organizuje Szczyt. – Ponadto dołączą do nas przedstawiciele administracji centralnej, dużych przedsiębiorstw zajmujących się transformacją energetyczną, samorządów i organizacji pozarządowych – dodaje Agata Śmieja.
W tegorocznym TOGETAIR wezmą udział przedstawiciele międzynarodowych firm, m.in.: Fabien Goulmy , Dyrektor Zarządzający Renault Polska, Katarzyna Byczkowska , Prezes Zarządu BASF Polska, Thierry Deschaux , Dyrektor Generalny EDF Polska, Małgorzata Rdest z EMKA SA, a także menedżerowie z Ferrero, Knauf Insulation, Daimler, Samsung, IKEA, Velux Group, Saint Gobain i Rockwool.
Obecna edycja TOGETAIR składa się z prawie 30 debat i ponad 20 prezentacji eksperckich, które będą poruszać różnorodne kwestie związane z ochroną klimatu i środowiska. Tematy obejmą konkurencyjność gospodarczą Polski i Unii Europejskiej, zielone technologie, rozwój elektromobilności, energię jądrową i zaktualizowaną wersję programu „Czyste powietrze”.
– Po czteromiesięcznej przerwie program „Czyste Powietrze” wraca na rynek w zmienionej formule. Ta rekonfiguracja wiąże się m.in. z koniecznością przeprowadzenia audytu energetycznego, potencjalnym wyłączeniem z programu kotłów gazowych oraz ustanowieniem nowych progów dochodowych. Kolejną innowacją jest wprowadzenie tzw. operatorów, których rolą będzie pomoc beneficjentom w uzyskaniu zwiększonego dofinansowania i prefinansowania – podkreśla Agata Śmieja. – Wprowadzone zmiany są istotne zarówno dla beneficjentów, jak i firm. TOGETAIR będzie więc doskonałą okazją do dyskusji o przyszłości tego kluczowego programu, którego celem jest walka ze smogiem – podkreśla prezes Fundacji Czyste Powietrze.
Dlaczego warto wziąć udział?
Debaty będą się toczyć w czterech tematycznych ścieżkach: Global Commons, Climate Care, Business Connect i Future Cooperation. Każda ścieżka będzie koncentrować się na kwestiach związanych z globalnymi wyzwaniami stawianymi przez zmiany klimatu, transformację energetyczną, zrównoważony rozwój i innowacyjne technologie. W TOGETAIR weźmie udział ponad 200 panelistów z Polski i Europy.
W segmencie Global Commons eksperci zagłębią się w ekonomiczne aspekty transformacji energetycznej, priorytety polityczne wyznaczone przez Unię Europejską oraz znaczenie zielonych technologii dla konkurencyjności gospodarczej.
Climate Care jest poświęcone tematom dotyczącym poprawy jakości powietrza, zarządzania zasobami naturalnymi i zrównoważonych praktyk gospodarczych. Ta część rozpocznie się przemówieniem inauguracyjnym Marii Andrzejewskiej , Dyrektor Generalnej UNEP/GRID. Dyskusja na temat rozszerzonej odpowiedzialności producenta obejmie spostrzeżenia: Andrzeja Gantnera , Wiceprezesa Polskiej Federacji Producentów Żywności Związku Pracodawców, Karola Wójcika , Przewodniczącego Grupy Roboczej ds. Recyklingu i Gospodarki Odpadami Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców, Anny Oborskiej , Dyrektor Generalnej Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, Sławomira Brzózka z EKO-PAK i Pawła Retmaka , Menedżera ds. Rozwoju Sieci w EMKA SA.
Business Connect będzie koncentrować się na odpowiedzialności korporacyjnej, obejmując raportowanie ESG, zrównoważone budownictwo i system depozytów. Przyszła współpraca będzie obejmować rozmowy na temat innowacji, elektromobilności, nowoczesnej logistyki i energii jądrowej.
Ponadto podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną wystąpienia Power Speeches i KeyNotes, umożliwiające szybkie i dynamiczne prezentacje wybranych tematów.
TOGETAIR Summit zjednoczy liderów, ekspertów i przedstawicieli instytucji rządowych i organizacji międzynarodowych z całej Polski i Europy. Wszyscy uczestnicy będą mieli okazję omówić przyszłość zrównoważonego rozwoju i wyzwania stawiane przez transformację energetyczną i trwające zmiany klimatyczne.
Wydarzenie zyskało prestiżowy patronat honorowy wielu instytucji krajowych i międzynarodowych, w tym Parlamentu Europejskiego, Marszałek Senatu RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Marszałka Sejmu RP Szymona Hołowni, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Przemysłu oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także Prezydenta m.st. Warszawy, rektorów czołowych polskich uczelni, marszałków województw oraz największych polskich stowarzyszeń przedsiębiorców i pracodawców.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i zachęcamy do rejestracji.
REKLAMA: REKLAMA: REKLAMA: