Targi światowych premier – wystawcy WINDOOR-TECH 2025 szykują ofertę

Targi światowych premier - wystawcy WINDOOR-TECH 2025 szykują ofertę - INFBusiness

Liczne nowości oraz rynkowe premiery, zgodne z najnowszymi trendami w przemyśle – taką ofertą Będą przyciągać inwestorów wystawcy WINDOOR-TECH 2025, jedynych kompleksowych targów dla producentów okien, drzwi, bram i fasad. Zwiedzający wśród ekspozycji pełnej kluczowych marek, znajdą liderów maszyn i technologii zarówno do produkcji stolarki drewnianej, z PVC czy aluminium.

Podczas targów WINDOOR-TECH, najważniejszego spotkania z udziałem producentów i dystrybutorów maszyn i komponentów do produkcji okien, drzwi, bram i systemów fasadowych, wystawcy na swoich stoiskach przygotowują wyjątkowe ekspozycje. Wydarzenie odbędzie się 11-14 lutego 2025 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Budma i Windoor-tech- podwójne „uderzenie”

W tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywać się będą największe targi dla branży budowlanej i architektonicznej Targi BUDMA.

– Obok ekspozycji w pawilonach planujemy także bogaty program wydarzeń. Szczególnie zapraszam na Forum EPPA organizowane wspólnie z Europejskim Stowarzyszeniem Producentów Systemów Profili Okiennych z PVC. Pod lupę ekspertów zostaną wzięte cele klimatyczne w branży budowlanej oraz zmiany legislacyjne. Tutaj warto być! Liczby ostatniej edycji targów BUDMA i WINDOOR-TECH mówią same za siebie: 600 wystawców z 26 krajów i 23.000 zwiedzających z pięciu kontynentów. Dla osób poszukujących optymalnych rozwiązań wspomagających produkcję stolarki otworowej obecność na targach WINDOOR-TECH jest obowiązkowa. Liczby ostatniej edycji targów BUDMA i WINDOOR-TECH mówią same za siebie: 600 wystawców z 26 krajów i 23.000 zwiedzających z aż pięciu kontynentów. Liczymy na powtórkę tego sukcesu w 2025 roku. – mówi Hanna Lisiecka, dyrektor targów WINDOOR-TECH.

Od aluminium po PVC i drewno

W ramach ekspozycji targów WINDOOR-TECH zwiedzający będą mogli szukać narzędzi, maszyn czy technologii niezależnie od profilu swojej produkcji. Wystawcy zapowiadają już prezentację oferty skierowanej zarówno do firm specjalizujących się w stolarce drewnianej jak i PVC czy aluminium.

Najbliższe targi będą niezwykle ważne dla naszej firmy, ponieważ będziemy chcieli pokazać kilka nowości produktowych. Chcemy w tym roku mocniej zaakcentować naszą ugruntowaną obecność i doświadczenie w produkcji stolarki aluminiowej ale nie tylko. Maszyna, którą pokażemy to HIGH-TECH branży, charakteryzująca się wysokim poziomem B+R i doskonale wpisująca się w obecne trendy rozwoju transformacji technologicznej i organizacyjnej przedsiębiorstw, zwiększająca cyfryzację produktów i usług dla Przemysłu 4.0. Z kolei dla branży okien z PVC pokażemy naszą najnowszą i najnowocześniejszą zgrzewarkę 4 głowicową Q-FORM PREMIUM. W odróżnieniu od konkurencji jest to maszyna multifunkcyjna pozwalająca na zgrzewania profili metodą bezwypływkową jak i tradycyjną np. z V-nutem, a nawet w technologii HFL. Co najważniejsze maszyna może pracować w technologii szybkiego zgrzewania HI-SPEED co przekłada się na dużo wyższą wydajność niż tradycyjne maszyny sięgającą 320 zgrzanych elementów na zmianę 8 godzinną! Maszyna daje możliwość zgrzewania słupków albo nawet przykręcania ich już na zgrzewarce. – mówi Natalia Bubień z firmy URBAN Polska.

Z kolei ofertę skierowaną do producentów stolarki drewnianej pokaże m.in. firma NESTRO, która już teraz zdradza co szczególnie powinno przyciągnąć zwiedzających na stoisko wystawcy podczas targów WINDOOR-TECH. Są to mobilne odpylacze NE w pięciu klasach wydajności przystosowane do ustawiania wewnątrz, spełniają wszystkie normy dotyczące resztek pyłu, emisji hałasu oraz mocy odsysania. – Odpylacze serii NE nadają się idealnie do stolarki otworowej we wszystkich procesach odpylania gdzie mamy do czynienia z suchym pyłem drzewnym i suchymi wiórami drzewnymi o maksymalnej wilgotności do 30%. Co ważne dzięki testom i otrzymanym certyfikatom w instytucie w Niemczech, ta seria odpylaczy oddziela pył drzewny przy poziomie zawartości pyłu resztkowego H3 poniżej 0,1mg/m3 co jest bardzo bezpieczną dla pracowników na produkcji wartością. Maksymalna wydajność największego odpylacza NE350 J to aż 8.000m3/h. – zapewnia Radosław Gliński, dyrektor zarządzający w NESTRO.

Światowe premiery i nowe otwarcia

W ramach ekspozycji targów WINDOOR-TECH nie zabraknie sprzętu takiego jak manipulatory przemysłowe przeznaczonego dla branży budowlanej, w tym stolarki otworowej.

– W dobie narastającego problemu niedoboru pracowników, nasze rozwiązania pozwalają na zmniejszenie kosztów pracy, zwiększenie wydajności, a także poprawę bezpieczeństwa i komfortu pracy samych operatorów.- zapewnia Michał Pniewski, marketing manager z firmy SCHMALZ POLSKA.

Wystawca planuje na targach WINDOOR-TECH i Budma światową premierę nowego urządzenia – systemu VacuMaster Panel.

To innowacyjne rozwiązanie umożliwia bezpieczne i precyzyjne przenoszenie dużych paneli wykorzystywanych w budowie hal przemysłowych, logistycznych oraz m.in. dachów. Dzięki modularnej konstrukcji i specjalnym przyssawkom system doskonale radzi sobie z elementami o różnej długości i wadze, osiągając nośność do 400 kg. VacuMaster Panel wyposażony jest w funkcje obracania i przechylania paneli, co zapewnia łatwe manewrowanie nawet w trudnych warunkach budowlanych. – Na naszym stoisku w hali 5 na żywo będzie można zobaczyć, jak nasze rozwiązania rewolucjonizują procesy przenoszenia materiałów nie tylko w budownictwie. – zachęca do odwiedzin firmy, Michał Pniewski , Marketing Manager w firmie SCHMALZ POLSKA.

Zupełnie nowe „otwarcie” na targach WINDOOR-TECH zapowiada ELUMATEC.

– W tej edycji stoisko firmy Elumatec będzie wyjątkowe, gdyż po raz pierwszy w Polsce wystąpimy w barwach całego Koncernu Voilap. Oznacza to, że na stoisku będzie można znaleźć maszyny ze stajni Elumatec, Someco oraz Emmegi. Elumatec Polska będzie prezentował najnowsze, pięcioosiowe centrum obróbczo tnące do profili aluminiowych i ze stali cienkościennej – SBZ 145. Maszyna adresowana jest dla producentów stolarki, którzy mają niestandardowe potrzeby obróbcze. Wyróżnia ją kompaktowa konstrukcja, duża elastyczność i kompleksowość obróbki. Do pracy w aluminium będziemy również prezentować nową piłę DG 102 do cięcia profili. Pod marką Someco zaprezentowane zostaną: zawansowane i wysokowydajne centrum obróbki i cięcia do profili PVC SBZ 625, czterogłowicowa zgrzewarka naroży someco SVL4H dla produkcji bezwypływkowej, maszyna konturująca profile od czoła na potrzeby zgrzewania bezwypływkowego CM4H oraz piła DG 142 XL.

Większość maszyn prezentowanych na naszym stoisku to najnowsze konstrukcje. –deklaruje Mariusz Krukowski, dyrektor generalny firmy ELUMATEC.

Wystawca podkreśla, że oferta ELUMATEC jest bardzo szeroka i odpowiada na potrzeby praktycznie każdego producenta stolarki a maszyny firmy są wykorzystywane zarówno przez małych producentów, jak i największych potentatów w skali światowej.

– W ostatnim czasie obserwujemy silny trend wzrostu produkcji stolarki aluminiowej co wiąże się z większym zapotrzebowaniem na maszyny z tego segmentu. Rosnące ceny energii, wdrażanie projektów w zakresie Corporate Sustainability oraz coraz ostrzejsze wymagania unijnych regulacji klimatycznych w tym dekarbonizacja procesów produkcyjnych wiąże się z koniecznością wdrożenia nowych technologii. Koncern Voilap już od dłuższego czasu pracuje nad wdrażaniem rozwiązań pozwalających zmniejszać emisyjność swojej produkcji, aby sprostać tym wymaganiom. Nowe maszyny są także wyposażane w urządzenia, które np. pozwalają odzyskiwać energię i tym samym pozwalają zmniejszać zużycie energii. Uważamy, że w kolejnych latach oszczędność energetyczna i ślad węglowy staną się jednym z kluczowych aspektów branych pod uwagę przy zakupie maszyn. – dodaje Mariusz Krukowski.   

Odpowiadając na potrzeby rynku

W stolarce okiennej kluczową rolę odgrywają żurawie, umożliwiając bezpieczne i precyzyjne podnoszenie oraz montaż ciężkich elementów, takich jak okna o dużych gabarytach czy ramy. Taką ofertę, zwiększającą bezpieczeństwo pracy, minimalizując konieczność ręcznego transportu ciężkich obiektów przez pracowników przedstawi na swoim stoisku firma CB ALUMINIUM SYSTEM.

– W tym roku chcemy pokazać nasze flagowe urządzenia przeznaczone do montażu stolarki okiennej. Będą to lekkie żurawie do pracy w pomieszczeniach i na utwardzonej powierzchni o udźwigach od 280 do 600 kg, żurawie na podwoziu gąsienicowym z funkcją „Pick & Carry” wykorzystywane w ciężkim terenie o udźwigach 900 do 2000 kg a także żuraw TGT HighCrane 1000 o wysięgu do 19 m i udźwigu do 1000kg z funkcją „Pick & Carry”. Nowością, którą pokażemy na targach będą żurawie gąsienicowe TGT ROBBY 900E i TGT ROBBY 2000E wyposażone w napęd elektryczny – mówi Zbigniew Sławomir Małek, prezes zarządu, CB ALUMINIUM System.

A o to jak wyróżnić się wśród konkurencji niestandardowym designem, zadba firma MANETTI DESIGN.

 – W trakcie targów będziemy promować folie dekoracyjne do zastosowań zewnętrznych. To nowość w naszej ofercie. Kierujemy ją do producentów, którzy stosują tego rodzaju folie do dekoracji i zabezpieczania swoich wyrobów. Obserwujemy, że firmy oczekują od dostawców coraz większej elastyczności jeśli chodzi o minimalne ilości zamówień i jednocześnie poszukują możliwości wyróżnienia się pośród konkurencji. Staramy się te potrzeby realizować.- przekonuje Jacek Grabowski z MANETTI DESIGN.

To tylko część nowości, którą zaprezentują wystawcy podczas Targów WINDOOR-TECH. Aktualne informacje będą sukcesywnie pojawiać się na stronie:

www.windoortech.pl

REKLAMA: REKLAMA: REKLAMA:

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *