BHP: Cemex Polska wśród najlepszych

BHP: Cemex Polska wśród najlepszych - INFBusiness

Cemex został doceniony przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w trzeciej iteracji oceny firm. Do udziału zaproszono ponad 700 firm z całej Polski, ale tylko 50 zostało wybranych na listę „Najlepsi w Bezpieczeństwie 2024”. Cemex zajął 15. miejsce.

CIOP-PIB zaprosiło 702 firmy zatrudniające co najmniej 10 pracowników do udziału w ocenie dotyczącej zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Cemex Polska zajął godne pochwały 15. miejsce. Nagrodę wręczyli firmie Anna Pęczek-Wiatr i Grzegorz Piątek.

– W Cemex priorytetowo traktujemy bezpieczeństwo naszych pracowników i partnerów. Ciągle udoskonalamy nasze procedury i przyjmujemy nowe środki, aby zapobiegać potencjalnie niebezpiecznym incydentom w naszych obiektach. Kładziemy nacisk również na bezpieczeństwo transportu, dlatego prowadzimy szeroko zakrojone działania edukacyjne skierowane zarówno do kierowców, jak i innych użytkowników dróg – stwierdził Tomasz Skibiński, Dyrektor ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy – Polska, Niemcy i Koordynator ds. Operacji Cementowych EMEA . – Cieszymy się, że nasze wysiłki w zakresie BHP są dostrzegane i wysoko oceniane. Stanowi to dla nas dodatkową zachętę do doskonalenia wdrażanych przez nas rozwiązań – dodał.

O rankingu „Najlepszy w Bezpieczeństwie”

Ranking „Best in Safety” przeprowadzany jest w ramach szóstego etapu wieloletniej inicjatywy pn. „Rządowy Program Poprawy Bezpieczeństwa i Warunków Pracy”.

Zaproszone firmy oceniane są przy użyciu narzędzia „Zintegrowany indeks procesów zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy”, opracowanego przez specjalistów CIOP-PIB. Ocena uwzględnia różne wskaźniki: jakościowe, ilościowe, kategorię ryzyka przedsiębiorstwa, a także awarie i anomalie (na podstawie liczby niepożądanych zdarzeń w firmie).

Biorąc pod uwagę kryteria jakościowe, eksperci CIOP-PIB oceniają m.in. procesy komunikacji i konsultacji, reakcje na nieprawidłowości w działaniu systemów oraz monitorowanie zdrowia pracowników.

Wskaźniki ilościowe obejmują statystyki dotyczące wypadków przy pracy, zdarzeń potencjalnie wypadkowych, zgłoszeń pracowników dotyczących warunków pracy i reakcji na te zgłoszenia, a także personelu przeszkolonego w zakresie zarządzania i koordynowania działań w sytuacjach kryzysowych.

REKLAMA: REKLAMA: REKLAMA:

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *