Zwolnienia grupowe w fabryce w Kwidzynie. „Winny monopol Lasów Państwowych”

Austriacka Grupa Mayr-Melnhof ogłosiła zamknięcie jednej z linii produkcyjnych w swojej fabryce papieru w Kwidzynie. Pracę straci ponad 100 osób. Spółka tłumaczy ograniczenie produkcji brakiem konkurencyjności cen drewna, którego głównym dostawcą są Lasy Państwowe, posiadające monopol. Zdjęcie

Austriacka Grupa Mayr-Melnhof ogłosiła zamknięcie jednej z linii produkcyjnych w swojej fabryce papieru w Kwidzynie. Pracę straci ponad 100 osób (zdj. ilustracyjne) /JUDITH HAEUSLER / Cultura Creative / Cultura Creative via AFP /

Austriacka Grupa Mayr-Melnhof ogłosiła zamknięcie jednej z linii produkcyjnych w swojej fabryce papieru w Kwidzynie. Pracę straci ponad 100 osób (zdj. ilustracyjne) /JUDITH HAEUSLER / Cultura Creative / Cultura Creative via AFP / Reklama

Zamknięcie jednej z linii produkcyjnych w fabryce papieru w Kwidzynie ogłosiła austriacka Grupa Mayr-Melnhof. To jeden z czołowych producentów tektur opakowaniowych i opakowań składanych w Europie.

Fabryka papieru w Kwidzynie zamyka linię produkcyjną. Pracę straci ponad 100 osób

Austriacka Grupa Mayr-Melnhof poinformowała, że zakończyły się konsultacje ze związkami zawodowymi dotyczące zwolnień grupowych. – Zdajemy sobie sprawę, że jest to trudna informacja. Przeprowadzimy wszelkiego rodzaju analizy mające na celu zminimalizować wpływ zwolnień na pracowników zakładu – zapewnia Thomas Knapp, prezes zarządu MM Kwidzyn.

Mimo zapewnień, że „celem jest znalezienie najbardziej odpowiednich rozwiązań”, po to, aby „przeorganizować działalność fabryki i zabezpieczyć jej długoterminową konkurencyjność oraz stabilność dla naszych pracowników, partnerów biznesowych oraz lokalnej społeczności”, zatrudnienie straci około 110 osób pracujących do tej pory przy jednej z linii produkcyjnej w kwidzyńskiej fabryce papieru – mowa zatem o 6 proc. wszystkich zatrudnionych.

Reklama

Jaki powód ograniczenia produkcji? „Lasy Państwowe posiadają monopol”

Zakłady w Kwidzynie wskazały także, co wymusiło zamknięcie jednej z linii produkcyjnej. „W związku z brakiem konkurencyjności cen drewna w Lasach Państwowych posiadających monopol w Polsce oraz niskim zapotrzebowaniem na papier i tekturę, Grupa Mayr-Melnhof zdecydowała znacząco ograniczyć zakres planowanego wieloletniego projektu inwestycyjnego w należącej do grupy spółce MM Kwidzyn” – podała firma w komunikacie. 

Fabryka papieru w Kwidzynie zapewnia jednak, że produkcja będzie trwała w dalszym ciągu. „MM Kwidzyn będzie kontynuować niezmienioną produkcję masy celulozowej i tektury na bazie włókien pierwotnych” – poinformowano. 

Austriacka grupa Mayr-Melnhof to czołowy europejski producent tektur opakowaniowych i opakowań składanych. Grupa zatrudnia ok. 10 tys. osób. W 2020 roku firma osiągnęła sprzedaż o wartości około 2,528 mld euro i zysk netto na poziomie 162,2 mln euro. Koncern trzy lata temu przejął fabrykę w Kwidzynie, co kosztowało go 670 mln euro w gotówce.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. „Prezydenci i premierzy” o inflacji. „Zgodnie z podręcznikiem, to trzeba by było poczekać” Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *