Żona Zbigniewa Ziobry z nową posadą. Czym zajmie się Patrycja Kotecka?

Patrycja Kotecka-Ziobro, która zasiadała swego czasu w zarządzie ubezpieczeniowej spółki Link4, rozpoczęła pracę w Parlamencie Europejskim w grupie Europejskich Konserwatystów i Reformatorów – czytamy w portalu wPolityce.pl. Żona Zbigniewa Ziobry będzie doradzać posłom w zakresie politycznych kampanii internetowych. Zdjęcie

Patrycja Kotecka-Ziobro ma nową pracę /Adam Chełstowski /Agencja FORUM

Patrycja Kotecka-Ziobro ma nową pracę /Adam Chełstowski /Agencja FORUM Reklama

Serwis przypomina, że w Link4 – firmie należącej do grupy PZU – Kotecka pełniła wcześniej funkcję dyrektora marketingu i sprzedaży online. W marcu 2020 r., po czterech latach pracy w spółce, została członkinią zarządu. Ze stanowiska zrezygnowała w lutym 2023 r. „Pod kierownictwem Koteckiej wprowadzono rozwiązania marketingowe, które spowodowały przyrost klientów o ponad pół miliona, a przypis składki ubezpieczeniowej wzrósł z 460 mln do ponad 1,3 miliarda zł” – zaznacza portal.

Przebieg kariery żony Zbigniewa Ziobry

Patrycja Kotecka-Ziobro na początku swojej kariery zawodowej była dziennikarką. Z biogramu żony Zbigniewa Ziobry na Wikipedii dowiadujemy się, że pracowała jako dziennikarka śledcza w „Super Expressie” i „Życiu Warszawy”, gdzie została wyróżniona tytułem Dziennikarki Roku. W 2005 r. prowadziła magazyn „Detektor” w TV4. Od 2006 r. była zatrudniona w TVP, gdzie początkowo współtworzyła programy publicystyczne. Po objęciu funkcji prezesa TVP przez Andrzeja Urbańskiego w marcu 2007 r. została koordynatorem projektu TVP Info: powierzono jej przygotowanie ramówki nowego kanału informacyjnego telewizji publicznej.

Reklama

W czerwcu 2007 r. Kotecka objęła stanowisko p.o. zastępczyni dyrektora Agencji Informacji TVP, a następnie została awansowana na zastępczynię dyrektora Agencji Informacji TVP. W lutym 2009 została zwolniona z pracy w TVP. Wtedy rozpoczęła się jej przygoda z biznesem – najpierw na stanowisku kierownika ds. projektów medialnych w firmie Apella (ma ona udziały w spółce Fratria, która wydaje tygodnik „wSieci” i prowadzi portal wPolityce.pl). W 2016 r. trafiła do Link4.

Kotecka jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Katedry Teorii Zarządzania SGH oraz Akademii Dyplomatycznej Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Ukończyła także studia MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Przestępcy, a nie więźniowie polityczni INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *