Zmiany w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Powołano nowego prezesa

Rada nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej wybrała Krzysztofa Trofiniaka na prezesa. Nowy prezes zarządu PGZ zacznie pełnienie obowiązków w poniedziałek, 25 marca. Zdjęcie

Rada nadzorcza PGZ powołała nowego prezesa spółki /	Wojciech Olkuśnik /East News

Rada nadzorcza PGZ powołała nowego prezesa spółki / Wojciech Olkuśnik /East News Reklama

„Krzysztof Trofiniak jest menadżerem z wieloletnim doświadczeniem w przemyśle zbrojeniowym i ciężkim oraz ekspertem w dziedzinie rozwoju i produkcji techniki uzbrojenia” – podał rzecznik Polskiej Grupy Zbrojeniowej, informując w piątek PAP o wyniku postępowania kwalifikacyjnego z 21 marca br.

Zmiany w państwowej spółce. Nowy prezes z przeszłością w PGZ i Hucie Stalowa Wola

Nowy prezes PGZ w przeszłości pracował już w spółce. W latach 2014-2015 pełnił funkcję członka zarządu. Odpowiadał wówczas za nadzorowanie prac badawczo-rozwojowych, produkcyjnych i handlowych oraz współpracę w obszarze artylerii lufowej i rakietowej, obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej oraz amunicji i rakiet. 

Reklama

Od początku kariery zawodowej, trwającej przez kolejne 25 lat, był związany z Hutą Stalowa Wola SA i Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Maszyn Ziemnych i Transportowych. W latach 2008-2015 pełnił funkcję prezesa, dyrektora generalnego HSW SA. Wcześniej był członkiem zarządu – dyrektorem handlowym, szefem Biura Technicznego Przygotowania Produkcji w HSW SA, szefem Biura Technicznego Przygotowania Produkcji, dyrektorem ds. produkcji i techniki w HSW-Trading sp. z o.o. 

Pracował też w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Maszyn Ziemnych i Transportowych w Stalowej Woli, pełniąc funkcję zastępcy dyrektora OBRMZiT, dyrektora ds. rozwoju konstrukcji, głównego konstruktora, specjalisty technologa, gdzie zajmował się rozwojem wyrobów HSW S.A. Zarządzał spółką HSW-Trading sp. z o.o. i Dressta sp. z o.o.

Od 2017 r. pełnił funkcję prezesa zarządu, dyrektora naczelnego Fabryki Maszyn Lubaczów sp. z o.o.

Krzysztof Trofiniak jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych w Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku Ekonomika i Zarządzanie Firmami. Ukończył wiele kursów m.in. z obszaru procesowego zarządzania produkcją i jakością. Interesuje się techniką wojskową, lotnictwem i modelarstwem.

Polska Grupa Zbrojeniowa to przedsiębiorstwo utworzone przez Skarb Państwa w 2013 roku. Jest jednym z największych koncernów obronnych w Europie. Grupa kapitałowa skupia kilkadziesiąt zakładów przemysłowych, obiektów serwisowych i ośrodków badawczych kluczowych dla polskiego przemysłu obronnego. 

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Jak to jest z intuicją sprawiedliwościową? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *